Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
 |  Strona Główna | OFERTA -AGROTURYSTYKA -Kaszuby

Gospodarstwo agroturystyczne LEŚNA DOLINA - Parchowo

AGROTURYSTYKA  Kaszuby

77-124 Parchowo, Jamnowski Młyn 7a

Telefon  -
Dzwoniąc powołaj się na portal SlonecznePomorze.pl
Kontakt e-mail Wyślij zapytanie  Wyślij do znajomego Wyślij znajomemu

CHARAKTERYSTYKA:
Pomorze, noclegi, pokoje, agroturystyka na Pomorzu, agroturystyka na Kaszubach, noclegi na Pomorzu, noclegi na Kaszubach, pokoje na Pomorzu, tanie noclegi na Pomorzu, gospodarstwo agroturystyczne w lesie, Park Krajobrazowy Dolina Słupi
Piktogramy

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

Leśna Dolina to gospodarstwo agroturystyczne położone w sercu Kaszub - najbardziej malowniczego regionu Polski.

Gospodarstwo rozciąga się na powierzchni 17ha i znajduje się w jednym z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych regionów Polski - w otulinie Parku Krajobrazowego "Dolina Słupi". W tym miejscu odczuć można, że czas się zatrzymał.

Przyjeżdżając do Leśnej Doliny zastaną Państwo ciszę i spokój wśród magicznego krajobrazu Kaszub: łąk, spokojnej tafli jezior, bystrych rzek, wzgórz, dolin i pachnących lasów.

Budynek otacza z każdej strony las, w pobliżu płynie rzeka Słupia. Nasi goście mogą poczuć bliski kontakt z przyrodą oraz odpoczną od szarych pełnych zgiełku miast.

Okolica Leśnej Doliny jest pełna ciekawych miejsc i atrakcji. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Liczne szlaki dla turystów pieszych i dla miłośników rowerów wiodą przez bardzo zróżnicowane tereny Kaszub. Lubiących las zachęci bogactwo runa leśnego. Sąsiedztwo rzeki Słupi jest doskonałym sposobem spróbowania swoich sił w kajaku. Ta niesamowita rzeka dostarcza niesamowitych emocji w swoich górskich, rwących odcinkach i pozwala się zrelaksować w odcinkach spokojniejszych. Ogromna liczba jeziorek i jezior, które są nieodłącznym elementem tutejszego krajobrazu pozwala na uprawianie wszelkiego rodzaju sportów wodnych oraz łowienie ryb.

Dodatkowo mają Państwo możliwość przejażdżek konnych, bryczkami, powozami; kontaktu ze zwierzętami w zaprzyjaźnionym gospodarstwie (ok 1km). Organizujemy kuligi, ogniska - na których posilić mogą się Państwo pyszną grochówką lub upolowanym przez gospodarza dzikiem (palce lizać).

OFEROWANE POKOJE

 • Leśne Zioła 2- osobowy

Wejście oznaczone jest numerem 1. Klimat pokoju tworzą zioła i kwiaty z pobliskich łąk i lasów. To jedyny pokój z wyjściem na taras od strony północnej. Za oknami podziwiać można piękny kaszubski las.

W pokoju znajduje się łazienka (z umywalką, natryskiem, WC), dwa wygodne łóżka, szafa, w której pomieści się dobytek z niejednej walizki. W pokoju jest sporo miejsca, sądzimy, że spełni on oczekiwania nawet najbardziej wymagających.

Nasi goście mają dostęp do wspólnej kuchni z jadalnią.

 • Rodzinny 4- osobowy

Wejście oznaczone jest numerem 2. Okna apartamentu Rodzinnego wychodzą na piękny kaszubski las - pokój dziecięcy na stronę północną, pokój Myśliwski (dla nowożeńców) na stronę północną i wschodnią (z wyjściem na taras).

Apartament tworzą dwa pokoje: pokój Myśliwski z dużym 2 sobowym łóżkiem, w którym strudzony myśliwy może odpocząć po polowaniu w otoczeniu trofeów oraz pokój Dziecinny z dwoma łóżkami.

W apartamencie znajduje się łazienka (z umywalką, natryskiem, WC), dwa wygodne łóżka, szafa, w której pomieści się dobytek z niejednej walizki, telewizor z odtwarzaczem DVD, wieża z odtwarzaczem CD i radiem. W pokojach jest sporo miejsca, sądzimy, że spełni on oczekiwania nawet najbardziej wymagających.

Nasi goście mają dostęp do wspólnej kuchni z jadalnią.

 • Morski 2- osobowy

Wejście oznaczone jest numerem 3. Wyjście na taras oraz okna znajdują się po wschodniej stronie budynku, dzięki czemu można zobaczyć przez nie drogę dojazdową do gospodarstwa. Klimat pokoju tworzą skarby morza oraz związane z morzem narzędzia.

W pokoju znajduje się łazienka (z umywalką, natryskiem, WC), dwa wygodne łóżka, szafa, w której pomieści się dobytek z niejednej walizki. W pokoju jest sporo miejsca, sądzimy, że spełni on oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Nasi goście mają dostęp do wspólnej kuchni z jadalnią.

 • Jeździecki 2- osobowy

Wejście oznaczone jest numerem 4. Klimat pokoju tworzą akcesoria jeździeckie. Okna wychodzą na wschód, podobnie jak wyjście na taras. W pokoju znajduje się łazienka (z umywalką, natryskiem, WC), dwa wygodne łóżka, szafa, w której pomieści się dobytek z niejednej walizki. W pokoju jest sporo miejsca, sądzimy, że spełni on oczekiwania nawet najbardziej wymagających.

Nasi goście mają dostęp do wspólnej kuchni z jadalnią.

 • Dla Nowożeńców 2- osobowy

Pokój Myśliwski apartamentu Rodzinnego może z powodzeniem pełnić funkcję pokoju dla nowożeńców. Na specjalne okazje przygotowujemy wystrój tak, aby romantyczny nastrój nie opuszczał jego mieszkańców. Oczywiście, na życzenie klienta, przygotujemy wszystko również na rocznice i inne okazje.

W pokoju znajdziemy dwuosobowe (całkiem spore) łóżko. Wystrój łowiecki wzbogacony zostanie o elementy nawiązujące do romantycznej okazji. Okna wychodzą na stronę północną i wschodnią (od wschodu również wyjście na taras). Za oknami rozpościera się piękny kaszubski las.

W apartamencie znajduje się łazienka (z umywalką, natryskiem, WC), szafa, w której pomieści się dobytek z niejednej walizki, telewizor z odtwarzaczem DVD, wieża z odtwarzaczem CD i radiem. W pokoju jest sporo miejsca, sądzimy, że spełni on oczekiwania nawet najbardziej wymagających.

Nasi goście mają dostęp do wspólnej kuchni z jadalnią.

» DODATKOWE INFORMACJE «

Organizujemy także ogniska, kuligi, przejażdżki konne w siodle, bryczką, wozem (kaszubskim, leśnym lub drabiniastym). W naszej okolicy można z powodzeniem uprawiać sporty wodne (szczególnie polecamy spływy kajakowe Słupią), jazdę rowerem po górzystym terenie, spacery po lesie i wiele, wiele innych.

REGULAMIN:

§1

1. Pomieszczenia mieszkalne w gospodarstwie agroturystycznym "LEŚNA DOLINA" zwane dalej apartamentami wynajmowane są na doby.

2. Doba w "LEŚNEJ DOLINIE" zaczyna się o godzinie 12:00, a kończy o godzinie 10:00 następnego dnia.

§2

1. Życzenie przedłużenia pobytu poza okres wskazany w dniu rezerwacji, Gość powinien zgłosić gospodarzowi gospodarstwa agroturystycznego do godziny 9:00, w dniu, w którym upływa termin najmu pokoju.

2. Gospodarstwo agroturystyczne "LEŚNA DOLINA" uwzględni życzenie przedłużenia pobytu w miarę posiadanych możliwości.

§3

1. Gość nie może przekazać pokoju innym osobom, nawet jeśli nie upłynął okres, za który uiścił należną opłatę.

2. Osoby odwiedzające, niezameldowane w "LEŚNEJ DOLINIE", mogą przebywać w apartamencie od godziny 7:00 do godziny 22:00 po uprzednim zawiadomieniu właściciela.

3. Gospodarz może odmówić przyjęcia Gościa, który podczas poprzedniego pobytu rażąco naruszył regulamin gospodarstwa agroturystycznego lub wyrządził szkodę mieniu gospodarstwa lub Gości albo szkodę na osobie Gościa lub innych osób przebywających w "LEŚNEJ DOLINIE" lub w inny sposób zakłócił spokojny pobyt Gości lub funkcjonowanie gospodarstwa agroturystycznego.

§4

1. "LEŚNA DOLINA" świadczy usługi zgodnie ze swoim standardem. W przypadku zastrzeżeń dotyczących jakości prosimy o jak najszybsze zgłoszenie ich gospodarzom, co umożliwi niezwłoczną reakcję.

2. "LEŚNA DOLINA" ma obowiązek zapewnić:

 • profesjonalną i miłą obsługę,
 • sprzątanie apartamentu i wykonywanie naprawy w zakresie wszelkich spraw dotyczących gospodarstwa,
 • warunki do spokojnego i bezpiecznego pobytu oraz zachowania tajemnicy informacji o Gościu,
 • sprawność urządzeń technicznych,
 • wymianę bielizny pościelowej i wymianę ręczników na życzenie Gościa.

§5

1. Na życzenie Gościa gospodarstwo agroturystyczne świadczy nieodpłatnie następującą usługę:

 • budzenie o oznaczonej godzinie.

§6

1. Gość powinien zawiadomić gospodarzy o wystąpieniu szkody niezwłocznie po jej stwierdzeniu.

§7

1. Gospodarstwo agroturystyczne "LEŚNA DOLINA" nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenie lub utratę samochodu lub innego pojazdu należącego do Gościa oraz za rzeczy wartościowe i pieniądze pozostawione w apartamentach.

§8

1. W "LEŚNEJ DOLINIE" obowiązuje cisza nocna od godziny 22:00 do 7:00 dnia następnego.

§ 9

1. Gość ponosi odpowiedzialność materialną za wszelkiego rodzaju szkody, uszkodzenia i zniszczenia przedmiotów wyposażenia gospodarstwa agroturystycznego powstałe z jego winy lub z winy odwiedzających go osób.

§10

1. Ze względu na bezpieczeństwo przeciwpożarowe zabronione jest używanie w apartamentach grzałek, żelazek elektrycznych i podobnych urządzeń nie stanowiących wyposażenia, jak również zabronione jest palenie tytoniu i używanie ognia otwartego na terenie całego gospodarstwa agroturystycznego. W przypadku niedostosowania się do paragrafu grozi kara grzywny w wysokości 300 zł.


ZALICZKI

Zaliczkę należy wpłacić przelewem lub przekazem, w terminie nie dłuższym niż dwa tygodnie od telefonicznej rezerwacji.

Zwrot zaliczki przysługuje:

 • 30 dni przed rozpoczęciem wczasów przysługuje zwrot w 100% dokonanej zaliczki,
 • 20 dni przed rozpoczęciem wczasów przysługuje zwrot w 80% dokonanej zaliczki,
 • w okresie krótszym niż 14 dni nie przysługuje zwrot wpłaconej kwoty.

» ATRAKCJE «

Na tak zróżnicowanym terenie, jakim są Kaszuby i dolina rzeki Słupi każdy znajdzie coś dla siebie. Leśna Dolina zapewnia wiele atrakcji na każdą porę roku.

 • Atrakcje na każdą porę roku

Przepiękne krajobrazy, liczne dolinki i wzniesienia, mnogość jezior i lasów - to wszystko zachęca do odkrywania uroków przyrody podczas pieszych wędrówek. Wokół Leśnej Doliny wytyczonych jest wiele szlaków turystycznych, na których odkryć będzie można ciekawe miejsca i zatopić się w pięknie przyrody.

Osoby preferujące 'dwa koła' też znajdą coś dla siebie. Większość tras nadaje się do podróży jednośladem. Są również trasy wyznaczone specjalnie dla turystów na rowerach. Na naszych terenach odbywają się co roku prestiżowe wyścigi kolarskie - co stanowi dodatkową atrakcję.

Każda okoliczna miejscowość zachęca do odwiedzin czymś ciekawym - z jednej strony twierdza pokrzyżacka w Bytowie, jedna z najstarszych okolicznych parafii w Parchowie, najstarsza czynna elektrownia wodna w Europie (jedna z najstarszych na świecie), gdzie zobaczymy działającą żarówkę z czasów Edisona, wdzydzki skansen, najdłuższa deska świata, stół na kilkaset osób, dom wybudowany 'do góry nogami', lokalne muzea i izby z pamiątkami... i wiele, wiele innych (szczegóły w dziale Ciekawostki> Warto odwiedzić).

W zaprzyjaźnionym gospodarstwie (leśniczówce oddalonej o niecały kilometr) żyją różne zwierzątka. I te większe, jak konie, czy kuc - i te mniejsze, jak oswojone dziki, świnki wietnamskie, psy, koty, króliki...

 • Atrakcje na okres wiosenno-letni

Specjalnie dla Państwa możemy zorganizować ognisko, na którym serwować będziemy dzika upolowanego przez właściciela gospodarstwa.

Lubiących konie z pewnością ucieszy ich obecność w zaprzyjaźnionym gospodarstwie. Przejażdżki lub po prostu zaprzyjaźnianie się ze zwierzęciem daje niesamowitą frajdę zarówno najmłodszym jak i ich rodzicom.

Organizujemy przejażdżki bryczką i wozem (kaszubskim, leśnym lub drabiniastym) połączone z pieczeniem kiełbasek lub grochówką.

Rzeka Słupia daje możliwość organizowania spływów kajakowych. Ta rzeka ma swój początek kilkanaście kilometrów od Leśnej Doliny. Silnych emocji dostarczy bardziej bystry odcinek z naturalnymi przeszkodami (kłody, konary itp.), spokojniejszy odcinek pozwoli na swobodniejsze podziwianie krajobrazu.

Sporty wodne możemy uprawiać również na licznych jeziorach otaczających Leśną Dolinę. W sezonie część kąpielisk jest strzeżonych przez ratowników WOPR.

Wędkarze z pewnością skuszą się na łowienie z brzegu lub z łódki.

 • Atrakcje na okres jesienno-zimowy

Zimowe ogniska z upolowanym przez gospodarza dzikiem z pewnością sprawią, że będziecie Państwo chcieli tu wrócić.

Otaczający las sprzyja grzybobraniu. Runo jest pełe smakowitości.

Niesamowitym przeżyciem jest kulig - taki z prawdziwego zdarzenia, z pochodniami, w zaprzęgu, z saniami, po otaczających lasach, pagórkach i dolinkach.

Z powodzeniem można tu jeździć na łyżwach, czy wędkować spod lodu.

 • Atrakcje kulturalne i rozrywkowe

Na terenie naszej gminy i sąsiednich miejscowości odbywają się liczne imprezy kulturalne.

Wczesną wiosną ruszają imprezy związane z Międzynarodowym Dniem Teatru - młodzież spotyka się na Małej Biesiadzie Teatralnej.

W kwietniu możemy doświadczyć uroków języka kaszubskiego (bo kaszubski to nie gwara, a język) - konkursy "Rodno Mowa".

Maj tradycyjnie jest miesiącem rozpoczynającym się festynami co zwiastuje nadchodzące lato.

W pierwszym tygodniu czerwca odbywają się coroczne Regaty Jachtów Sterowanych Radiem - niesamowite widowisko w Parchowie i nad jeziorem Mausz.

Noc Świętojańska - czyli początek lata to wielka impreza łącząca muzykę, taniec, teatr... a wszystko w ognistej oprawie.

Lato jest najgorętszym okresem. W Parchowie zobaczymy festiwal Pobocza Folku i występy artystów z całego świata, niedługo później Festyn Letni z Koncertem Rodzin Muzykujących.

W pobliskim Sulęczynie odbywa się dwudniowy festiwal Jazz w Lesie. Znany w całej Polsce, goszczący najznakomitszych muzyków światowego jazzu (stały bywalec to Jarek Śmietana, słyszeliśmy tu polskie sławy m.in.: Jan Ptaszyn Wróblewski, Namysłowski, Urbaniak, Karolak, Szukalski, Nagórski, Wegehaupt, Wojtasik, Baron, Herdzin, Kułakowski, Maseli, Kowalski, Staroniewsicz, Czerwiński, Oleszkiewicz, Jonkisz, Rodowicz, bracia Niedzielowie).

Jazz w Lesie to także zagraniczne gwiazdy: Art Farmer, Nigel Kenedy, Bennie Maupin, Harvie Schwarcz, Lee Konitz, Garry Bartz, Karen Edwards, Garrison Fewell, Bumi Fian, Pascal Bycalski, Jean Christoph Tant.

Co roku Bytów przez trzy dni świętuje rocznicę nadania mu w 1347 roku praw miejskich. Z tej okazji na trzech scenach w trzech częściach miasta organizowane są koncerty i imprezy (na dziedzińcu zamkowym, na scenie leśnej oraz w pobliżu kąpieliska). Imprezie towarzyszą pokazy walk rycerskich, parady wojaków, czy pojazdów militarnych.

Pożegnanie lata również świętowane jest z wielką pompą.

Jesień mija pod znakiem teatru - w Parchowie organizowane są znane w całej Polsce Biesiady Teatralne, w Jasieniu znajdziemy natomiast Jesień Teatralną z corocznym festiwalem Teatru Bez Granic.

Przez cały rok w lokalnych klubach organizowane są kameralne koncerty jazzowe, bluesowe, folkowe, a nawet punk rockowe.

Na zamku krzyżackim co miesiąc możemy posłuchać klasyki, a sceny goszczą znanych artystów i kabarety.

Nie sposób wszystkiego wymienić.

» MAPA «

© Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim należącym do ogłoszeniodawcy i zostały umieszczone przez ogłoszeniodawcę lub za jego zgodą.
Kopiowanie wszelkich informacji bez zgody Portalu Turystycznego SlonecznePomorze.pl jest zabronione.

UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.