Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
 |  Strona Główna | OFERTA -AGROTURYSTYKA -Kaszuby

Gospodarstwo Agroturystyczne Na Górce - noclegi, Pomorze

AGROTURYSTYKA  Kaszuby

83-334 Miechucino, Do Cisów 4

Telefon  (58)-684-28-05, 605-077-055
Dzwoniąc powołaj się na portal SlonecznePomorze.pl
Kontakt e-mail Wyślij zapytanie  Wyślij do znajomego Wyślij znajomemu
www http://www.nagorce.pl

CHARAKTERYSTYKA:
agroturystyka, noclegi, wakacje, wczasy, wypoczynek, urlop, Miechucino, Pomorze, agroturystyka na Pomorzu, noclegi na Pomorzu, wakacje na Pomorzu
Piktogramy
Aneks kuchenny Łazienka przy pokoju Parking Telewizja Zwierzęta w obiekcie

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO
Stawki za pobyt
 Tradycyjna Chata Kaszubska 25.00  zł/osoba/doba
 Segment (grupy 20-osobowe) 30.00  zł/osoba/doba
 Mieszkanie wakacyjne 150.00  zł/doba
 Pokoje 2, 3, 4, 5 - osobowe z łazienkami 35.00  zł/osoba/doba
Szczegółowy cennik dostępny na stronie: http://www.nagorce.pl/html/cennik.htm

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

Od lata 2009 oddaliśmy do dyspozycji gości budynek "Za stodołą". Znajdują się w nim 2, 3, 4 i 5 osobowe pokoje z łazienkami oraz przestronna jadalnia.


Dzisiejszy układ budynków, dawniej wielkiego, a dzisiaj małego gospodarstwa rolnego został stworzony pod koniec XIX wieku.


W skład zabudowań wchodzi: 130-letnia Tradycyjna Chata Kaszubska zbudowana z gliny (mur pruski), budynek gospodarczy, gdzie ówcześni gospodarze przygotowywali pokarm dla zwierząt - obecnie zwany "kamiennym" (mury wykonano z kamienia), drewniana stodoła oraz stara szopa - przebudowana aktualnie na budynek z kwaterami agroturystycznymi. Tworzy to mały quasi skansen, przystosowany do pobytu gości.

Tradycyjna Chata Kaszubska wykonana jest z gliny. Wchodzi się prosto do kuchni, po jej prawej i lewej stronie są po dwa pokoje. Kiedyś ten budynek można było obejść dookoła. Umożliwiała to sień, która teraz została przebudowana na dwie łazienki. Dom ogrzewany jest przez dwa piece kaflowe. W Chacie znajduje się całkowicie wyposażona kuchnia.

W budynku z kwaterami agroturystycznymi goście mają do dyspozycji przez cały rok:

  • jedno mieszkanie wakacyjne (dwie sypialnie, pokój dziennego pobytu, łazienka, wyposażona kuchnia, telewizor)
  • segment, w którym na dole jest sala z kominkiem, jadalnia i  kuchnia oraz dwie łazienki do wyłącznej dyspozycji gości wynajmujących pokoje w tym segmencie. Na poddaszu zaś znajdują się trzy pokoje.

Wygodne dla naszych gości jest to, że nie muszą zostawiać swoich zwierząt w domu na czas wyjazdu, mogą z nimi do nas przyjechać.

» DODATKOWE INFORMACJE «

Na życzenie naszych klientów oferujemy także pakiet "Integracja". W jego ramach wynajmujemy największy segment z noclegiem dla około 20 osób. W sali kominkowej na parterze można zaprosić panie do tańca i pożywiać się w dużej jadalni daniami, przygotowanymi w aneksie kuchennym.

» ATRAKCJE «

Miechucino leży na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, na trasie z Gdańska do Lęborka, między Kartuzami, a Sierakowicami. Posiadłość oddalona jest od centrum wsi o około 1,5 km. Znajduje się ona na jednym z najwyższych wzniesień w Polsce północnej(236,6 m npm). Zatem w ładny dzień można zobaczyć z tego miejsca najwyższy szczyt Kaszub - Wieżycę. Przepiękny widok na kilkanaście kilometrów rozciąga się na trzy strony świata. Czwartą stronę zakrywa ogromny kompleks leśny, który znajduje się w odległości ok. 100 m od zabudowań. Najbliższe jezioro znajduje się w odległości 800 m od gospodarstwa.

Na posesji znajdują się cztery pomniki przyrody - dwa trzystuletnie cisy oraz nieco tylko młodsze lipa i jesion. Jeden ze starych cisów - drzewo cały rok zielone, stoi na środku podwórka. Jest to drzewo pod ochroną. Pochłania wszelkie pyły i toksyny znajdujące się w powietrzu. Rośnie jednak bardzo wolno, bo w ciągu 50 lat osiąga wysokość 1,5 m. Nie tylko cisy sprawiają, że powietrze jest czyste. Bliskość lasów (100 m), odległość od szosy (800) i cisza (najbliższe zabudowania znajdują się 300 m od domu) są gwarantem nieskażonego powietrza.

Na terenie posiadłości znajduje się nowe trawiaste boisko wyposażone w profesjonalny sprzęt do gry w siatkówkę, badmintona i piłkę nożną oraz w kosze do koszykówki. Lubiącym celnie rzucać proponujemy rzuty lotkami do celu. Jest też nowo urządzony trawnik, na którym z przyjemnością można się wylegiwać. Są oczywiście krzesełka, leżaki itp. Gdyby jednak nasi goście znudzili się leżeniem i siedzeniem oddajemy do ich dyspozycji rower wodny, łódkę i kajak, aby przy odrobinie wysiłku fizycznego kołysać się na tafli wody czując miły jej chłód dodatkowo smagani powiewami wiatru w dotykach promieni słońca. A kiedy zacznie kropić deszczyk w sali kominkowej czeka profesjonalny stół bilardowy i piłkarzyki - tutaj emocje sięgną zenitu. Gdy nadejdzie wieczór przy jednym z dwóch miejsc na ognisko należy piekąc kiełbaski lub grilując uzupełnić stracone kalorie. Zaś na miłośników koni czeka konik polski - można go pielęgnować, pobierać lekcje i jeździć. Dla małych dzieci jest plac
zabaw.


Oczywiście jak przystało na pobyt na wsi proponujemy gościom mleko prosto od krowy, świeże jaja, biały ser, swojski chleb oraz w okresie czerwiec - lipiec truskawki - to wszystko u najbliższych sąsiadów. Lasy obfitują w grzyby, maliny, jeżyny i jagody.


Jesteśmy także w stanie skontaktować Państwa z profesjonalistami, którzy poprowadzą gry i zabawy integracyjne, jak na przykład zjazd ukośny na linie, ścianka wspinaczkowa, paintball, podchody nocne itp. 


Przykładowe miejsca, które w najbliższej okolicy warte są polecenia jako atrakcje turystyczne to:

    * Wieża widokowa na szczycie Wieżycy, najwyższego wzniesienia w Polsce Północnej.
    * Muzeum Kaszubskie z Kartuzach.
    * Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku - Dom stojący na gowie, Dom Sybiraka, Najdłuższa deska świata i inne...
    * XIV wieczny kościół - Kolegiata, wraz z poklasztornymi zabudowa-niami, w której zobaczyć można ślady historii i reguły Zakonu Kartuzów.
    * Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie
    * Dwór w Mirachowie z II połowy XVIII w.
    * Diabelski Kamień nad jeziorem Kamiennym koło Mirachowa.
    * Parowozownia w Kościerzynie.
    * Skansen we Wdzydzach Kiszewskich.
    * Kamienne Kręgi w Węsiorach.
    * Zamek w Bytowie.
    * Muzeum Ceramiki Neclów w Chmielnie.
    * Liczne rezerwaty i pomniki przyrody.
    * Ołtarz papieski na wodzie w Sierakowicach.
    * Dla turystów spoza Trójmiasta - liczne i warte zwiedzenia miejsca w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

» MAPA «

© Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim należącym do ogłoszeniodawcy i zostały umieszczone przez ogłoszeniodawcę lub za jego zgodą.
Kopiowanie wszelkich informacji bez zgody Portalu Turystycznego SlonecznePomorze.pl jest zabronione.

UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.