Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.

ZNAJDŹ NOCLEG NA POMORZU

MIEJSCOWOŚCI NA POMORZU

Hel - wypoczynek na Półwyspie Helskim

Hel – Miasto otoczone wodami Bałtyku z trzech stron, położone na Półwyspie Helskim co sprawia idealne miejsce na spędzenie urlopu. Jest najbardziej morskim z polskich miast.

Wszystkie artykuły »

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

Nadmorski Park Narodowy

Nadmorski Park Narodowy – Park został utworzony w 1978 roku na powierzchni 18 804 ha. Park obejmuje wybrzeże od Białogóry po Półwysep Helski i Zatokę Pucką.

Wszystkie artykuły »

Strona Główna » Atrakcje na Pomorzu - Nadmorski Park Narodowy

Nadmorski Park Narodowy

Nadmorski Park Narodowy – Park został utworzony w 1978 roku  na powierzchni 18 804 ha. Park obejmuje  wybrzeże od Białogóry po Półwysep Helski i Zatokę Pucką. Występują tu  klifowe brzegi morskie, wydmy. Występują tu cenne siedliska ptaków m.in. mewy i rybitwy, myszołów, krogulec oraz rzadkie gatunki roślin: babka nadmorska, jarnik solankowy, wrzosiec bagienny, storczyk, mieczyk dachówkowy. Występują także rzadkie gatunki glonów oraz skorupiaków.

Tereny parku są bogate również w liczne zabytki kulturowe i historyczne związane s tradycją i kulturą kaszub. W Jastarni są  ślady osadnictwa sprzed dwóch tysięcy lat. Szczególnie ciekawy jest układ urbanistyczny  z XIII i XIV wieku  na Helu, Jastarni Wielkiej Wsi, Swarzewo, Chłapowo, Rewa. Ciekawy szczególnie jest układ urbanistyczny starego miasta w Pucku.