Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
 |  Strona Główna | OFERTA -DOMY I DOMKI -Wybrzeże Zachodnio-Pomorskie

Domki w Międzyzdrojach - noclegi, Pomorze, Międzyzdroje

DOMY I DOMKI  Wybrzeże Zachodnio-Pomorskie

72-500 Międzyzdroje, ul. Usługowa 12

Telefon  512-434-622
Dzwoniąc powołaj się na portal SlonecznePomorze.pl
Kontakt e-mail Wyślij zapytanie  Wyślij do znajomego Wyślij znajomemu
www http://www.domkimiedzyzdroje.republika.pl/index.html

CHARAKTERYSTYKA:
wakacje, wczasy, wakacje nad morzem, wczasy nad morzem, noclegi, noclegi nad morzem, domki letniskowe, domki letniskowe nad morzem, Domki w Międzyzdrojach, Międzyzdroje, Pomorze, wakacje na Pomorzu, wczasy na Pomorzu
Piktogramy
Aneks kuchenny Łazienka przy pokoju Plac zabaw Parking Telewizja Wyzywienie

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO
cennik noclegów
 Apartament 200.00  zł doba

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

Międzyzdroje leżą pomiędzy szeroką plażą z wybrzeżem klifowym a lasami Wolińskiego Parku Narodowego.Czyste wody Zatoki Pomorskiej, odpowiedni leczniczy mikroklimat, dzika przyroda i piękny krajobraz są atrakcją dla tysięcy ludzi przybywających każdego roku.

Zapraszamy do wolno stojącego domku z tarasem,

w którym do dyspozycji jest:
  • dwupokojowy apartament
  • aneks kuchenny
  • łazienka

W naszej ofercie znajdą Państwo również nowe domki 2 osobowe z łazienkami.

» DODATKOWE INFORMACJE «

Letnia oferta wzbogacana jest wydarzeniami kulturalnymi. Od 1997 roku dzięki festiwalowi filmowemu Międzyzdroje stały się filmową stolicą Polski. Podczas trwania festiwalu największą atrakcją są czołowe osobistości polskiej sceny. Na chodniku przy Promenadzie Gwiazd każdego lata pojawiają się nowe odciski dłoni polskich aktorów i twórców filmowych.

Otaczający Międzyzdroje Park Narodowy oferuje unikalny krajobraz a samo miasto kulturę i atrakcje turystyczne. Dlatego właśnie Perła Bałtyku jest odwiedzana przez setki tysięcy turystów każdego lata.

Nasza posiadłość położona jest blisko lasu ok. 700-800 metrów od morza, w promieniu 400m znajdują się sklepy,  jadłodajnie  oraz smażalnie ryb itp.

» ATRAKCJE «

Międzyzdroje
Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego mieści się w nowoczesnym kompleksie obiektów - Centrum Edukacyjno-Muzealnym Wolińskiego Parku Narodowego, przy ul. Niepodległości 3. Budowla uzyskała nagrodę Ministra Administracji za oryginalną architekturę.
W pięciu salach wystawienniczych warto zobaczyć zaprezentowane w nowoczesnej oprawie plastycznej bogate zbiory flory, fauny oraz przyrody nieożywionej charakterystycznej przede wszystkim dla regionu wolińskiego. Na uwagę zasługują realistyczne dioramy przedstawiające zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Godne polecenia są kolekcje: ptactwa wstecznej delty Świny (w tym największy w Polsce zbiór batalionów), ssaków leśnych, a także zwierząt wodnych ekosystemów parku. Warto przyjrzeć się też wyjątkowym okazom bursztynu, z repliką rekordowej bryły o wadze ponad 9 kg! Nie wypada pominąć wypchanej rodziny żubrów czy gablot prezentujących różnorodność świata owadów (na czele z pięknymi okazami motyli).
Molo - jedną z największych atrakcji plaży w Międzyzdrojach jest molo, o długości 395 m. Wejścia na nie strzegą dwie zabytkowe wieżyczki. Molo powstało na początku XX w. Od tamtego czasu konstrukcja była wielokrotnie niszczona przez wzburzone wody Bałtyku.
Plaża - niewątpliwie największą atrakcją turystyczną Międzyzdrojów jest piękna, piaszczysta plaża. Stojąc na niej, z twarzą zwróconą ku morzu, można zobaczyć po prawej stronie Świnoujście, a po lewej (za uzdrowiskiem) wysoki, malowniczy klif z kulminacjami: Kawczą Górą, Białą Górą i wzgórzem Gosań (93 m n.p.m.) - najwyższym punktem polskiego wybrzeża.
Miasto Gwiazd - wielką atrakcją turystyczną Międzyzdrojów jest Promenada Gwiazd z odciśniętymi w mosiądzu dłońmi wybitnych artystów filmu  i teatru. Od 1996 r. w Międzyzdrojach organizowany był Festiwal Gwiazd. Co roku w lipcu przyjeżdżali tu aktorzy, by swą obecnością uświetnić licznie organizowane pokazy filmowe, spektakle teatralne, wystawy malarstwa, fotografii, spotkania literackie, recitale i koncerty. Co roku też na Promenadzie przybywało dłoni Wybitnych.
Kawcza Góra (61 m n.p.m.) to doskonały punkt widokowy na Zatokę Pomorską znajdujący się we wschodniej części miasta. Górę porastają m.in. dorodne okazy bluszczu leśnego. Na jej szczycie ustawiono dwa głazy upamiętniające zjazdy leśników: Zjazd Leśników Niemieckich z 1892 r. i Zjazd Polskiego Towarzystwa Leśnego z 1992 r.

Trzęsacz
Był sobie kościół - gdy w XV w. postawiono w Trzęsaczu świątynię, jej mury od brzegu morza dzieliły bez mała 2 km. Z pewnością budowniczym i parafianom ta odległość wydawała się całkowicie bezpieczną. Nie docenili niszczącej siły morskiego żywiołu. 300 lat później, w połowie XVIII w. brzeg przysunął się do kościoła na niewiele ponad 50 m. W 1850 r. pomiędzy klifem a ścianami świątyni pozostało zaledwie 5 m! Ostatnią mszę odprawiono w Trzęsaczu w sierpniu 1874 r., po czym ewakuowano wyposażenie i zamknięto kościół. Pierwszy fragment murów runął podmyty falami Bałtyku w 1901 r. Kolejne silne sztormy porywały stopniowo fragmenty pechowego zabytku.

Dziwnów - w latach 20. XIX w. w Dziwnowie powstało kąpielisko morskie. Aż do początku XX w. Divenow należał do najpopularniejszych kurortów nad Bałtykiem. Jego rozwój został zahamowany przez katastrofalny sztorm, który zniszczył nadmorskie promenady, a nawet stojące w pobliżu brzegu eleganckie budynki.
Pensjonaty z ogrodami (pocz. XX w.)
Stary park zdrojowy.
Most zwodzony - na wyspę Wolin ze stałego lądu można dostać się tylko przez cztery mosty. Trzy z nich zbudowano w samym Wolinie. Może trochę dziwić, ale czwarty most, na Dziwnie w Dziwnowie, choć wygląda na zabytkowy, nie pochodzi sprzed 1945 r. Dawniej w tym miejscu funkcjonowała przeprawa promowa. Zwodzony most, który wzbudza zainteresowanie turystów, postawiono w latach 50. XX w. Jego stalowe przęsło wędruje ku górze, by mogły przepłynąć powracające lub wychodzące z portu jachty, kutry czy wycieczkowe statki "Korsarz" i "Wiking" wypełnione urlopowiczami, dla których ten słynny most to nie lada atrakcja. Nie pamięta on II wojny światowej, ale w wojnie wziął udział. Wprawdzie na niby, ale jednak po brawurowej akcji został opanowany przez dzielną załogę czołgu 102 w jednym z odcinków serialu pt. "Czterej pancerni i pies".

» MAPA «

© Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim należącym do ogłoszeniodawcy i zostały umieszczone przez ogłoszeniodawcę lub za jego zgodą.
Kopiowanie wszelkich informacji bez zgody Portalu Turystycznego SlonecznePomorze.pl jest zabronione.

UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.