Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
 |  Strona Główna | OFERTA -DOMY I DOMKI -Wybrzeże Zachodnio-Pomorskie

Domki W&W - noclegi nad morzem, Dźwirzyno, Pomorze

DOMY I DOMKI  Wybrzeże Zachodnio-Pomorskie

78-131 Dźwirzyno, ul. Piastowska 2

Telefon  607-174-885
Dzwoniąc powołaj się na portal SlonecznePomorze.pl
Kontakt e-mail Wyślij zapytanie  Wyślij do znajomego Wyślij znajomemu
www http://www.domkiww.pti.pl/

CHARAKTERYSTYKA:
Morze Bałtyckie, wakacje, wczasy, wakacje nad morzem, wczasy nad morzem, noclegi, noclegi nad morzem, pokoje gościnne, pokoje nad morzem, pokoje do wynajęcia, Dźwirzyno, jezioro Resko Przymorskie
Piktogramy
Aneks kuchenny Łazienka przy pokoju Plac zabaw Plac zabaw Parking Wyzywienie

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO
Cennik zakwaterowania w sezonie letnim
 pokój 4-osobowy 330.00  zł/doba
 pokój 6-osobowy 430.00  zł/doba

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

Domki "W&W" to kompleks komfortowych, murowanych oraz ocieplanych domków letniskowych w Dźwirzynie koło Kołobrzegu. Ośrodek ten położony jest w centrum miejscowości w odległości 150 metrów od morza. Cały teren jest ogrodzony i oświetlony. Wszystkim zmotoryzowanym gościom zapewniamy miejsce parkingowe. Panujący tu mikroklimat, przesycone jodem powietrze, cicha i spokojna okolica oraz czyste i szerokie plaże to atuty naszego ośrodka.
Ośrodek posiada plac zabaw dla dzieci!

Serdecznie zapraszamy!

» DODATKOWE INFORMACJE «

  • W okresie letnim dniem przyjazdu i wyjazdu jest sobota.
  • W czerwcu oraz w sierpniu ceny promocyjne!

» ATRAKCJE «

Dźwirzyno - miejscowość wczasowa położona 12 km na zachód od Kołobrzegu, otoczona sosnowymi lasami. Rozłożona jest wzdłuż ulicy równoległej do brzegu morskiego, gdzie znajduje się wiele ośrodków wczasowych. Znajduje się tutaj mały port rybacki przy ujściu Starej Regi ( posiada średniowieczny rodowód jako osada rybacka ). Już w ubiegłym wieku zaczęła nabierać charakteru kąpieliska. Wspaniała szeroka i czysta plaża przyciąga co roku turystów nawet z pobliskiego Kołobrzegu. Dobrze rozwinięta jest mała gastronomia, liczne bary i smażalnie ryb. Niedaleko w kierunku pd - zach. leży jezioro Resko Pomorskie, które w dawnych czasach stanowiło zatokę morską. Dzisiaj oddzielone od morza mierzeją o szerokości 300 m, z zarośniętym szuwarami brzegiem stanowi miejsce gnieżdżenia się licznych gatunków ptaków wodno - błotnych. Okolice wspaniale nadają się do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej.

Rogowo
Jezioro pełne wraków
Rogowo to bardzo ciekawe miejsce. Wiele dzisiejszych domów mieszkalnych to budynki dawnej niemieckiej bazy lotniczej, wzniesione w latach 30. ubiegłego wieku. Na wodach jeziora Resko Przymorskie znajdowało się lądowisko wodnosamolotów. Z tamtego okresu pochodzą także obecne atrakcje turystyczne. Gdy na początku marca 1945 r. radzieckie i polskie wojska okrążyły Kołobrzeg, z Rogowa startowały niemieckie samoloty ewakuujące grupy dzieci z opiekunami. Jeden z nich, wodnosamolot Dornier Do-24, krótko po starcie runął do jeziora. Na jego pokładzie znajdowały się poza załogą 72 osoby. Wody Reska są od dawna penetrowane przez płetwonurków. W 1987 r. w mule na dnie jeziora znaleziono szczątki dorniera i przedmioty należące do osób, które nim leciały. Można je oglądać w kołobrzeskim Muzeum Oręża Polskiego. Smutny widok przedstawiają wydobyte po wielu latach leżenia w wodzie i wyeksponowane w muzealnej gablocie fragmenty dziecięcego elementarza.

Kołobrzeg
Latarnia zamiast pomnika
Już w XVIII w. pobudowano fort, który miał bronić miasto  przed najeźdźcami. Na jego terenie znalazła się mała latarnia, która stała jednak w innym miejscu, niż dzisiejsza. Sam fort miał trzy kondygnacje, a na samym dole znajdowała się studnia z wodą pitną i magazyny z żywnością, niezbędną w razie długotrwałego oblężenia. Fort z biegiem lat ulegał zniszczeniu a po II wojnie światowej prawie nic z niego nie pozostało. W 1945 r. zbudowano wysoką, 26-metrową wieżę, która miała być pomnikiem zwycięstwa nad faszyzmem i przyjaźni polsko-radzieckiej. Dopiero po pewnym czasie uznano, że wieża doskonale nadaje się do roli latarni morskiej i taką role jej powierzono. Wysokość światła latarni wynosi 36,5 m n.p.m., a jego zasięg ok. 29,6 km. Turystów zaciekawi też usytuowana w pobliżu armata, przypominająca historię wieży, oraz tablice poświęcone zaginionym w morzu rybakom.

Od rycerza do żołnierza
Czasy, gdy Kołobrzeg słynął z Festiwalu Piosenki Żołnierskiej, należą już do przeszłości, chociaż niektórym trochę żal marszowych piosenek i widoku wypiętych jak struny żołnierzy. Do wojskowych tradycji nawiązuje już tylko Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, które istnieje od 1963 r. i uchodzi za ciekawe miejsce, zarówno dla małych i dużych chłopców.  Zbiory militariów od czasów wczesnego średniowiecza do współczesności, prezentowane na wystawie Dzieje oręża polskiego, zgromadzono w głównej siedzibie muzeum przy ul. Emilii Gierczak 5. Ekspozycję zwiedza corocznie ok. 100 tys. turystów. 

Molo
Kołobrzeskie molo to wielka atrakcja miasta. Pierwsze molo w Kołobrzegu powstało w 1881 r. przy Pałacu Nadbrzeżnym i miało 100 m długości. Podczas II wojny światowej molo wraz z pałacem zostały zniszczone. To, po którym możemy dziś spacerować, zostało oddane do użytku 19 czerwca 1971 r.
Kołobrzeskie molo jest najdłuższą żelbetonową budowlą w Polsce. Szerokość współczesnego mola to 9 m, natomiast jego długość wynosi 220 m. Znajdują się tu ławeczki, na których można odpocząć i podziwiać pobliską latarnię morską. Na samym końcu mola usytuowano małą przystań dla statków wycieczkowych.

Zieleniewo
Kowboje i Indianie
Jak przystało na Dziki Zachód, w Zieleniewie są i kowboje, i Indianie. Wspaniałą przygodę turystom indywidualnym oraz grupom zorganizowanym gwarantuje pobyt w Western City i wiosce indiańskiej. A tam... wspaniałe atrakcje: przejażdżki konne - na oklep i bryczkami, strzelanie z łuku, ognisko w wigwamie, kowbojska karuzela, indiańskie narty, indiańskie tańce w pióropuszach, dojenie kóz, łapanie świnek, rodeo oraz pokazy konnej jazdy. Dla głodnych - jajecznica ze strusiego jaja i pieczone przy ognisku kiełbaski. Miłośnicy nieco spokojniejszych doznań mogą zwiedzić stadninę i minizoo. Są tu strusie afrykańskie, świnki wietnamskie, egzotyczne ptactwo, jelonek Bambi, kozły, osiołki, owce, byk stepowy Maciek o dwumetrowych rogach oraz ulubieniec wszystkich - wielbłąd Tobi. Dla romantyków stadnina organizuje o zachodzie słońca wyprawy konne brzegiem morza.

» MAPA «

© Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim należącym do ogłoszeniodawcy i zostały umieszczone przez ogłoszeniodawcę lub za jego zgodą.
Kopiowanie wszelkich informacji bez zgody Portalu Turystycznego SlonecznePomorze.pl jest zabronione.

UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.