Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
 |  Strona Główna | OFERTA -DOMY I DOMKI -Pomorze Środkowe

Domki Zielone Wzgórza - Pomorze, Bytów

DOMY I DOMKI  Pomorze Środkowe

77-100 Bytów , Mądrzechowo

Telefon  (59)-822-20-95, 607-601-736
Dzwoniąc powołaj się na portal SlonecznePomorze.pl
Kontakt e-mail Wyślij zapytanie  Wyślij do znajomego Wyślij znajomemu
www http://www.domkikaszuby.pl

CHARAKTERYSTYKA:
domki, Zielone Wzgórza, domki na Pomorzu, Pomorze, noclegi na Pomorzu, tanie domki na Pomorzu, domki nad morzem, domki nad Bałtykiem, wypoczynek nad morzem, wczasy, tanie domki nad morzem, wakacje nad morzem
Piktogramy

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

Oferujemy do wynajęcia 6 domków wczasowych nad jeziorem Gubisz, Kaszuby, woj. pomorskie - blisko miasta Bytów. Wymarzone miejsce na wczasy nad jeziorem. Każdy domek letniskowy jest w wysokim standardzie. Kaszuby - kwatery, pokoje, domki letniskowe są do wynajęcia także na sylwester i imprezy. Domek wczasowy - zapraszamy na wakacje, wczasy na Kaszubach. Wynajem domku w dobrych cenach !

Obecnie turystom ceniącym sobie spokój, cisze i wiejskie życie oferujemy:

  • 6 domków turystycznych, max.6-osobowe w odludnej miejscowości 2 km od Bytowa
  • Najwyższy standard- 2 sypialnie, pokój dzienny z aneksem kuchennym i z kominkiem, łazienka
  • Kąpielisko, kajaki, windsurfing, możliwość wędkowania–60m
  • Rowery – okolica obfituje w lasy i jeziora; dużo oznakowanych tras rowerowych
  • W pobliżu mini ZOO
  • Na miejscu grill i ognisko

Możliwość skorzystania z imprez towarzyszących organizowanych przez hotel „ZAMEK” –przejazdy bryczkami i   kaszubskim wozem, jazda konna pokazy walk i obyczajów rycerskich, kuligi.

» ATRAKCJE «

SKANSEN WE WDZYDZACH- Najstarsze polskie muzeum na wolnym powietrzu założone w 1906 r. przez Teodorę i Izydora Gulgowskich.. Prezentuje zabudowę dawnej wsi kaszubskiej i kociewskiej od XVIII w. do połowy XX w. Na powierzchni 22 ha znajduje się 40 obiektów.
   
WIEŻYCA- Wieżyca, zwana także Kaszubskim Olimpem, jest położona 15 kilometrów od Kartuz w kierunku południowo-zachodnim, niespełna kilometr od szosy łączącej Egiertów i Kościerzynę. We wsi Wieżyca znajduje się stacja kolejowa, a sama wieś położona jest 1000 m na północ od słynnego szczytu. Wieżyca - Królowa Moren Polskich znajduje się w Kaszubskim Parku narodowym o powierzchni niespełna 35000 ha. Ze względu na znaczne wysokości względne sięgające 160 m Pojezierze Kaszubskie objęte terenem Parku Krajobrazowego nazywane jest "Szwajcarią Kaszubską". Wieżyca jest najwyższym wniesieniem na Niżu Środkowoeuropejskim (328m n.p.m.). Na szczycie pod koniec XIXw. Wzniesiono pierwszą drewnianą wieżę widokową, która została zdemontowana tuż przed wybuchem I Wojny Światowej.
   
MUZEUM KASZUBSKIE W KARTUZACH- Kartuzy to zamieszkałe przez niespełna 16 tys. osób miasto powiatowe w Województwie Pomorskim. W tymże mieście mieści się Muzeum Kaszubskie, które gromadzi eksponaty związane z Kaszubami i zamieszkującą je ludnością. Uroczyste otwarcie muzeum odbyło się 1 maja 1947 roku, pomimo iż starania o utworzenie tego muzeum podjęte były już przed II Wojną Światową - jej wybuch zniweczył czasowo te plany.
  
MUZEUM HYMNU NARODOWEGO W BĘDOMINIE- Historyczna oaza, mieści się w miejscowości Będomin leżącej osiem kilometrów na wschód od Kościerzyny - pięknej miejscowości w samym sercu Kaszub. Muzeum powstało w 1978 r., mieści się w osiemnastowiecznym dworze należącym niegdyś do rodziny Józefa Wybickiego. Otwarcie tego jedynego w swoim rodzaju muzeum odbyło się 17 lipca 1978 roku. Dwór położony jest w parku, w którym dęby i lipy rosną po 300 lat. Najprawdopodobniej jest to jedyne takie muzeum na świecie.
   
KAMIENNE KRĘGI W WĘSIORACH- Węsiory to niewielka miejscowość położona w gminie Sulęczyno, będąca prastarą osadą pomorską, a ongiś także zaściankiem szlacheckim. Około  2 km  od tej właśnie wsi, na przełomie lat 50tych i 60tych, odkryto 4 kamienne kręgi i 20 kurhanów. Cmentarzysko znajduje się u północno-zachodniego krańca jeziora Długiego. W Węsiorach znaleźć można 4 kręgi kamienne o średnicach od 10 do  30 m , z których jeden jest na terenie nie zalesionym, a co za tym idzie dobrze widoczny. Pozostałe 3 kręgi umiejscowione są w gęstym lesie. Przed drugą wojną światową można było podziwiać w tej okolicy aż 11 kręgów i ponad 30 kurhanów, jednak po dzisiejszy dzień przetrwało ich niewiele.
   
KAMIENNE KRĘGI W ODRACH- Kręgi Kamienne to rezerwat znajdujący się w odległości 44km od Chojnic w kierunku północno-wschodnim i 14km od Czerska w kierunku północnym, na terenie Leśnictwa Odry, Nadleśnictwa Czersk. Obszar mianowany w 1958 roku rezerwatem przyrody to powierzchnia ok 16ha której znaczną część zajmują ciekawe obiekty archeologiczne: 10 kamiennych kręgów i 30 kurhanów (mogił ze stożkowym nasypem ziemnym lub kamiennym, mieszczących jeden lub więcej grobów). Teren rezerwatu to w głównej mierze rzadki sosnowy las. Legenda głosi, że kamienne kręgi są pozostałością po kościele, który się zapadł i w okolicy straszy.
   
GROTY MIRACHOWSKIE- Jak sama nazwa wskazuje Groty znajdują się w okolicach Mirachowa. Te dwie zlepieńcowe groty o długości 3 i 6 metrów zostały odkryte w miejscu gdzie na przełomie lat 50tych i 60tych eksploatowano wyrobisko piasku i żwiru na północnym brzegu jeziora Lubygość. Większa z grot grozi zawaleniem na skutek spękania filaru skalnego o wysokości 2m utrzymującego sklepienie groty w postaci skały.
   
JASKINIA W MECHOWIE- Jaskinia w Mechowie, zwana również Grotą w Mechowie, jest niewielkim obiektem, aczkolwiek zdecodwanie największą z tego typu osobliwości przyrodniczych leżących nieopodal Trójmiasta. Grota powstała w okresie najmłodszego zlodowacenia. Jaskinię odkrył na początku XIX wieku mierniczy Heue. Legenda mówi, że jaskinia ta jest początkiem nigdy nie skończonego tunelu, który rzekomo łączyć miał dwa klasztory: męski w Mechowie i kilka kilometrów dalej żeński w Żarnowcu.
      
MUZEUM CERAMIKI KASZUBSKIEJ- Powstało w roku 1993. Przed owym czasem był to warsztat rodziny Neclów, która wyrobem ceramiki zajmuje się już od dziesięciu pokoleń. Do 1897 roku państwo Neclowie prowadzili swój warsztat w okolicach Kościerzyny. Stamtąd we wspomnianym czasie przenieśli się do Chmielna, gdzie prowadzili swój warsztat do wybuchu II Wojny Światowej. Produkcję wznowiono w 1946 roku. W 1950 roku państwowa "Cepelia" przejęła rodzinną pracownię Państwa Neclów.    
       
ZAMEK KISZEWSKI- Obiekt o którym mowa znajduje się ok. 2 km na południowy wschód od wsi Stara Kiszewa (we wsi Zamek Kiszewski), około 20 km na zachód od Starogardu Gdańskiego. Sam zamek w zasadzie już nie istnieje... pozostały po nim jedynie pamiątkowe szczątki: baszta przybramna oraz przebudowana w XVII wieku brama. Wybudowany został przed połową XIV wieku przez Krzyżaków. Zamek stał w zakolu rzeki Wierzycy. Otoczony był terenami podmokłymi. Siedziba krzyżacka została zniszczona przez Gdańszczan w czasie wojny trzynastoletniej.

SKANSEN KOLEJOWY W KOŚCIERZYNIE-  to jedyne w Polsce północnej Muzeum Kolejnictwa znajdujące się na obrzeżach miasta Kościerzyna, w którym to jest jedną z największych atrakcji. Historia tego muzeum sięga dziewiętnastego wieku, jednak dokładana data rozpoczęcia działalności parowozowni przekształconej 1 listopada 1992 roku Skansen PKP Kościerzyna nie jest znana.

» MAPA «

© Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim należącym do ogłoszeniodawcy i zostały umieszczone przez ogłoszeniodawcę lub za jego zgodą.
Kopiowanie wszelkich informacji bez zgody Portalu Turystycznego SlonecznePomorze.pl jest zabronione.

UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.