Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
 |  Strona Główna | OFERTA -PENSJONATY -Bory Tucholskie

Ekskluzywny Pensjonat KALMUS Smołdzino, Pokoje, Noclegi

PENSJONATY  Bory Tucholskie

76-214 Smołdzino, Smołdziński Las 18a

Telefon  506-311-611
Dzwoniąc powołaj się na portal SlonecznePomorze.pl
Kontakt e-mail Wyślij zapytanie  Wyślij do znajomego Wyślij znajomemu
www http://www.pension-kalmus.com/

CHARAKTERYSTYKA:
pensjonat, pokoje, noclegi, wolne pokoje, pomorskie, jezioro, morze, Bałtyk, Smołdzino, pokoje w Smołdzinie, wakacje, wczasy, urlop, wakacje nad jeziorem, wakacje nad morzem, morze Bałtyckie
Piktogramy

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

Pensjonat Kalmus

"KALMUS" jest nowo powstałym pensjonatem wybudowanym w stylu regionalnego budownictwa. Dysponujemy 6 komfortowymi 2-osobowymi pokojami z łazienkami i TV. Wszystkie urządzono z miłością do detali. Oczekujemy na dorosłych gości, którzy w spokojnej i rodzinnej atmosferze chcą korzystać z uroków tego wspaniałego miejsca. Na dużej polanie oświetlonej słońcem można powitać dzień słuchając śpiewu łąki. Wieczory przy grilu kończą dzień aktywnego wypoczynku. Sprzęt plażowy i rowery są do Państwa dyspozycji. 

» DODATKOWE INFORMACJE «

Pensjonat "KALMUS" położony jest na obrzeżach Słowińskiego Parku Narodowego, wśród dziewiczej przyrody, z dala od zgiełku cywilizacji. Jest to więc jedno z niewielu miejsc na polskim wybrzeżu, gdzie można w pełni wypocząć pośród zapachu sosen i jodu. Najpiękniej jest tu w maju, czerwcu 
i wrześniu. Wszystkich miłośników natury, którzy nie są związani terminami zachęcamy do wypoczynku w tych miesiącach. Pensjonat jest czynny przez cały rok.
Zapraszamy!

» ATRAKCJE «

Atrakcje w okolicy:

Z A B Y T K I

  • Kościół parafialny w Smołdzinie z 1632 r. ufundowany przez księżną Annę de Croy pod wezwaniem Trójcy Świętej
  • Kościół parafialny w Gardnie Wielkiej z 1282 r. przebudowany w 1842 r. pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny
  • Latarnia Morska w Czołpinie z 1875 r.
  • Dworek z XIX wieku w Smołdzinie
  • Zabytkowy dwór z połowy XIX wieku w Smołdzinie otoczony kilkuhektarowym parkiem 
  • Zabytkowy cmentarz w Klukach założony w XVII wieku.

Na terenie gminy znajduje się kilka interesujących zabytków. W samym Smołdzinie warto zwrócić uwagę na kościół parafialny wzniesiony w 1632 roku. W 1823 r. kościół przebudowano, a w 1874 r. dobudowano nawę poprzeczną . W kościele znajduje się wiele unikatowych zabytków: wczesnobarokowy ołtarz z bogatym wystrojem rzeźbiarskim oraz z portretami księżnej Anny i jej syna Ernesta Bogusława, ambona barokowa z XVII w. , chrzcielnica z połowy XVII w., para ołtarzowych świeczników oraz dzwon gdański z 1706 r. Na stropie kościoła widniało 49 obrazów o tematyce biblijnej, po przeprowadzeniu prac konserwatorskich część z nich umieszczono na ścianach kościoła.
Ponadto obejrzeć można zabytkowy pałac późnoklasyczny murowany z początku XIX w. z rozległym kilkuhektarowym parkiem oraz dworek z XIX w. , który przed wojną pełnił rolę plebani. 
W Gardnie Wielkiej do najcenniejszych zabytków należy kościół parafialny z 1282 r. przebudowany w 1842 r. Najświętszej Marii Panny. Z kolei w Czołpinie znajduje się Latarnia morska położona 1000 m od brzegu morza na dominującej nad okolicą 50 – metrowej wydmie, pomiędzy jeziorem Gardno i Łebsko. Malowniczą latarnię zbudowano w latach 1872-1875.

» MAPA «

© Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim należącym do ogłoszeniodawcy i zostały umieszczone przez ogłoszeniodawcę lub za jego zgodą.
Kopiowanie wszelkich informacji bez zgody Portalu Turystycznego SlonecznePomorze.pl jest zabronione.

UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.