Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
 |  Strona Główna | OFERTA -KWATERY PRYWATNE -Mierzeja Wiślana

Kwatery prywatne Elżbieta Motk - noclegi

KWATERY PRYWATNE  Mierzeja Wiślana

82-110 Kąty Rybackie, ul. Polna 25

Telefon  (55)-247-87-47
Dzwoniąc powołaj się na portal SlonecznePomorze.pl
Kontakt e-mail Wyślij zapytanie  Wyślij do znajomego Wyślij znajomemu
www http://www.mierzeja-wislana.pl

CHARAKTERYSTYKA:
Kwatery prywatne Elżbieta Motk, Morze Bałtyckie, Zalew Wiślany, noclegi, wczasy, wakacje, pokoje do wynajęcia, Mierzeja Wiślana, Kąty Rybackie, pokoje gościnne
Piktogramy

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

Kwatery prywatne Elżbieta Motk 

Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z nasza ofertą spędzenia wczasów nad naszym polskim morzem w Kątach Rybackich. Kąty Rybackie to urokliwe miejsce z korzystnym mikroklimatem i przyjemnymi walorami krajobrazowymi, przyciągającymi wielu turystów.

Pokoje gościnne w KĄTACH RYBACKICH - położonych na Mierzei Wiślanej (wąskim skrawku lądu między Bałtykiem a Zalewem Wiślanym). Pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami, oddzielnym wejściem oraz pokoje 2, 3, 4 osobowe z wspólnymi łazienkami.

Do dyspozycji gości jest wspólna kuchnia (w pobliżu obiektu znajduje się szereg punktów gastronomicznych). Budynek jest otoczony dużym ogrodem z miejscem do wypoczynku i grillowania. 

Noclegi dla grup zorganizowanych w dwóch sąsiadujących budynkach (do 50 osób - ceny do negocjacji)

» DODATKOWE INFORMACJE «

  • odległość od morza - 1500 m
  • odległość od Zalewu Wiślanego - 500 m

» ATRAKCJE «

Atrakcje turystyczne w okolicy:     

Mikoszewo - niewątpliwą atrakcję turystyczną stanowi Rezerwat Mewia Łacha. Znajduje się on na terenie Mikoszewa i po drugiej stronie Wisły we wschodniej części Wyspy Sobieszowskiej. Północną granicę rezerwatu stanowi morze a południową pas nadmorski boru sosnowego.

Przy odrobinie szczęścia w rezerwacie spotkać można bobry, które zadomowiły się przy kilkuhektarowym zarastającym jeziorku. Mewia Łacha to także schronienie dla rzadkich gatunków rybitw, które mają tam swoje kolonie lęgowe. Rzadka roślinność (około 450 gatunków roślin) podlegająca ochronie, tysiące ptaków (około 300 gatunków) oraz unikalny krajobraz delty Wisły sprawiają, że wycieczka do rezerwatu stanie się wspaniałą przygodą i niezapomnianym przeżyciem.

Aby dostać się z Mierzei Wiślanej do Trójmiasta skorzystać można z przeprawy promowej w Świbnie (po drugiej stronie Wisły znajduje się Mikoszewo). Jest ona czynna w sezonie (od 1 maja do 20 października) i znacznie skraca drogę. Dodatkową atrakcją jest sam fakt "rejsu" promem, podczas którego można podziwiać ujście Wisły do morza.

Malbork - stara stolica Krzyżaków proponuje podróż w przeszłość, a dokładnie w średniowiecze! Odtworzone starodawne wnętrza, wyroby z porcelany, fajansu, unikalny zbiór bursztynu czy fragment centralnego ogrzewania po raz pierwszy zastosowanego w Europie wprowadzają zwiedzających w atmosferę prostego życia średniowiecznych rycerzy zakonnych.

Z myślą o turystach przygotowano widowisko historyczne "Światło i dźwięk", nocne zwiedzanie zamku, turnieje rycerskie, biesiady w zabytkowych salach zamku oraz liczne koncerty. Od pięciu lat w okresie wakacyjnym organizowana jest dwudniowa impreza pn. "Oblężenie Malborka". Wówczas malborska twierdza zamienia się w tętniące życiem średniowieczne miasteczko. Obejrzeć można rycerskie turnieje, popisy ulicznych grajków, wziąć udział w prawdziwych biesiadach przy stołach uginających się od jadła, a także zrobić zakupy na średniowiecznym jarmarku.

Zamek w Malborku wzniesiony został przez Krzyżaków w latach 1274-1457. W grudniu 1997 roku zamek został wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Ta największa gotycka warownia na świecie przyciąga co roku około pół miliona turystów.

W Malborku warto zwiedzić także Kościół św. Jana Chrzciciela, Ratusz staromiejski, Bramę Mariacką oraz Bramę św. Ducha (Garncarską).

Frombork - "klejnot Warmii" - przyciąga turystów atrakcyjnym położeniem nad Zalewem Wiślanym oraz licznymi zabytkami polskiej kultury. Dzięki portowi i żegludze Frombork oferuje przejażdżki po zalewie, rejsy do Rosji oraz Krynicy Morskiej. Kursują również okrężnie statki do obwodu Kaliningradzkiego.

Przepiękne tereny, niezapomniane widoki sprawiają, że wycieczka statkiem lub wodolotem staje się niezapomnianym przeżyciem!

W zimie Zalew Wiślany bardzo szybko zamarza i staje się nie lada atrakcją dla łyżwiarzy. Płytkie wody przy zachodniej stronie mola - do 100 m od brzegu głębokość nie przekracza 1 m - zapewniają bezpieczeństwo przy uprawianiu tego zimowego sportu. Zamarznięte wody zalewu zachęcają również do przejażdżek bojerami.

We Fromborku znajduje się kompleks obiektów Wzgórza Katedralnego, który został zaliczony do zerowej klasy w światowej klasyfikacji ochrony zabytków kultury materialnej. Zespół Katedralny powstał na środkowym wzgórzu. Warto zwiedzić katedrę oraz pałac biskupi z kapitularzem.

We Fromborku większość lat z okresu 1510-1543 spędził wielki astronom Mikołaj Kopernik. Prowadził tam obserwacje astronomiczne i pisał swe główne dzieło De revolutionibus orbium coelestium. Prochy Mikołaja Kopernika spoczywają we fromborskiej katedrze. Zwiedzający mogą wziąć udział w specjalnie przygotowanym seansie w planetarium lub nocnym pokazie nieba w obserwatorium. We wnętrzu wieży Radziejowskiego zawieszono wahadło Foucaulta - przyrząd, który umożliwia naoczną obserwację ruchu obrotowego Ziemi wokół własnej osi.

Krynica Morska - doskonałe miejsce do długich wycieczek i spacerów. Szczególne położenie - od północy Morze Bałtyckie, od południa Zalew Wiślany - tworzy niepowtarzalny klimat. Czyste powietrze pełne jodu, wiecznie zielone lasy sosnowo-bukowe, szerokie plaże przyciągają miłośników natury. Piękno okolicy podziwiać można z najwyższej wydmy - Wielbłądziego Garbu. Rozpościera się stamtąd widok na morze, zalew, wzgórza Wysoczyzny Elbląskiej oraz Frombork. Wieżę Katedry Fromborskiej podziwiać można również z mola spacerowego, które znajduje się nad Zalewem Wiślanym.

Miasto jest przygotowane na przyjęcie ogromnej liczby turystów i do spełnienia ich wszelkich zachcianek. Na krynickich plażach znajdują się wypożyczalnie sprzętu wodnego, zjeżdżalnie, przebieralnie oraz bary, w których po całodziennym plażowaniu można ugasić pragnienie.

Niewątpliwą atrakcję stanowi wycieczka do latarni morskiej. Jest to jeden z nielicznych tego typu obiektów na Wybrzeżu, który został oddany do dyspozycji zwiedzających. Latarnia została wybudowana na wydmie o wysokości 29 m n.p.m., daje światło widoczne z odległości 18,5 mili morskiej. Z wieży o wysokości 26,5 m. roztacza się wspaniały widok na okolicę.

Na terenie Krynicy Morskiej znajduje się Rezerwat Buków, w którym spotkać można daniele, lisy, dziki, jenoty oraz ogromną ilość ptaków. 150-letnie drzewa, rzadkie gatunki zwierząt z pewnością sprawią, że spacer stanie się niezapomniana przygodą.

W przyszłości Krynica Morska ma szansę na uzyskanie statutu uzdrowiska ze względu na występowanie na tych terenach wód mineralnych chlorkowo - siarczanowo - magnezowo - sodowych, bromkowych, jodkowych, borowych, hipotermalnych, które idealnie nadają się do celów leczniczych i rekreacyjnych.

Z Krynicy Morskiej można wybrać się na wycieczkę statkiem do Fromborka, Elbląga czy też wodolotem do Kaliningradu.

Jantar - leży na słynnym Bursztynowym Szlaku znanym już za czasów Cesarstwa Rzymskiego. Od zawsze miejscowość ta słynęła ze wspaniałych karczm oraz z bogactwa bursztynu. Do dziś miłośnicy bursztynowego kruszcu zbierają go na plażach od listopada do kwietnia.

W sezonie letnim władze gminy urządzają tu Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu. Mogą w nich brać udział dorośli i dzieci, Polacy i obcokrajowcy. Zawody z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością i zainteresowaniem. Od lat stanowią największe wydarzenie kulturalno-sportowe w Jantarze. Mistrzostwa w poławianiu bursztynu łączone są z innymi imprezami takimi, jak koncerty, pokazy bursztynowej biżuterii, liczne konkursy dla dzieci i dorosłych.

Kąty Rybackie - w miejscowości warto wybrać się na wycieczkę przyrodniczą do rezerwatu faunistycznego. Rezerwat stanowi ostoję dla ponad 700 kormoranów. Ptaki te żywią się rybami, których zjadają do pół kilograma dziennie. Odchody kormoranów powodują obumieranie drzew, a to z kolei jest przyczyną przenoszenia się kolonii ptaków coraz dalej w nowe miejsca.


» MAPA «

© Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim należącym do ogłoszeniodawcy i zostały umieszczone przez ogłoszeniodawcę lub za jego zgodą.
Kopiowanie wszelkich informacji bez zgody Portalu Turystycznego SlonecznePomorze.pl jest zabronione.

UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.