Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.

ZNAJDŹ NOCLEG NA POMORZU

MIEJSCOWOŚCI NA POMORZU

Hel - wypoczynek na Półwyspie Helskim

Hel – Miasto otoczone wodami Bałtyku z trzech stron, położone na Półwyspie Helskim co sprawia idealne miejsce na spędzenie urlopu. Jest najbardziej morskim z polskich miast.

Wszystkie artykuły »

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

Nadmorski Park Narodowy

Nadmorski Park Narodowy – Park został utworzony w 1978 roku na powierzchni 18 804 ha. Park obejmuje wybrzeże od Białogóry po Półwysep Helski i Zatokę Pucką.

Wszystkie artykuły »

Strona Główna » Miejscowości na Pomorzu - Kosakowo w Nadmorskim Parku Krajobrazowym

Kosakowo w Nadmorskim Parku Krajobrazowym

Kosakowo -  Miejscowość  gminna, położona częściowo na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, w którym najcenniejsze fragmenty znajdują się w rezerwacie ornitologicznym ,,Beka” (sąsiadującego z gminą Puck) oraz rezerwatu „Rzeczne Łąki”. Tereny gminy Kosakowo położone są przy czystych plażach, unikalnym terenie, otoczone są bogatą przyrodą oraz są tu atrakcje turystyczne dostępne przez cały rok.

Atrakcją do obserwacji jest  kolonia czapli koło wsi Mosty oraz  zgromadzenia kaczek i ptaków wodno-błotnych.
Na terenie gminy znajduje się Rezerwat „Mechelińskie Łąki”  to obszar szuwarów i łąk położony między Rewą a  Mechelinkami. Zadaniem rezerwatu jest  ochrona  miejsc lęgowych i zamieszkania niektórych ptaków. Występuje tutaj około 200 gatunków z których niektóre  są unikatowe  w rejonie gdańskim Pomorza, a cześć nawet w skali Polski.

Do miejscowości okolicznych Kosakowa należą: Kazimierz, Mechelinki, Mosty, Dębogórze, Dębogórze-Wybudowanie,  Pierwoszyno, Pogórze, Rewa, Suchy Dwór.

W Kosakowie znajduje się kościół pw. św Antoniego Paderewskiego z 1925 roku wybudowana w stylu neobarokowym. Jest też pomnik Józefa Klebby, kaszubskiego poety i działacza niepodległościowego.
W Mostach znajduje się obelisk poświęcony obrońcom Kępy Oksywskiej.

Największą atrakcją przyrodniczą Kosakowa jest Mierzeja Rewska, nazywana też Cyplem Rewskim lub Szperkiem. Kiedy obniża się poziom wód w zatoce, piaszczysta  ławica wyłania się na długości 1 km., w ten sposób tworząc naturalne molo. Piaszczysta mierzeja jest częścią mielizny Mewia Rewa, znanej także jako Ryf Mew lub Rybitwia Mielizn, która rozciąga się aż do Kuźnicy i gdyby nie sztuczny przekop dla statków można by było tędy przejść do Kuźnicy.