Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.

ZNAJDŹ NOCLEG NA POMORZU

MIEJSCOWOŚCI NA POMORZU

Hel - wypoczynek na Półwyspie Helskim

Hel – Miasto otoczone wodami Bałtyku z trzech stron, położone na Półwyspie Helskim co sprawia idealne miejsce na spędzenie urlopu. Jest najbardziej morskim z polskich miast.

Wszystkie artykuły »

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

Nadmorski Park Narodowy

Nadmorski Park Narodowy – Park został utworzony w 1978 roku na powierzchni 18 804 ha. Park obejmuje wybrzeże od Białogóry po Półwysep Helski i Zatokę Pucką.

Wszystkie artykuły »

Krokowa

Krokowa - jest to miejscowość gminna w powiecie puckim. W do gminy należą miejscowości: Białogóra, Brzezno, Dębki, Goszczyno, Jeldzino, Karlikowo, Korwieńskie Błota Pierwsze, Korwieńskie Błota Drugie, Kłanino, Krokowa, Lisewo, Lubkowo, Lubocino, Minkowice, Odargowo, Parszczyce, Połchówko, Prusewo, Sławoczyno, Słuchowo, Sobieńczyce, Sulicice, Świecino, Tyłowo, Wierzchucino, Żarnowiec.

W Krokowej znajduje się  zamek pochodzący z XVI wieku  rodziny von Krockow. Ród Krokowskich, od  którego pochodzi nazwa miejscowości mieszkał tu od XII do 1772 roku, po czym został przesiedlony do Niemiec. Pałac otoczony jest parkiem z XVIII wieku. Niedaleko zamku znajduje się Muzeum Regionalne. W pałacu w Krokowej gościł m. in Zygmunt III Waza.
Warty odwiedzenia jest czternastowieczny klasztor sióstr benedyktynek i kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
W pobliżu Krokowa znajduje się piękne Jezioro Żarnowskie, a także zaczyna się szlak Grot Mechowskich.
Niedaleko w Kłaninie znajduje się  zespół  pałacowo-parkowy . Obecny pałac z wystrojem wnętrz pochodzi z XVII/ XVIII wiek, cały park otoczony jest lipami.

W Prusewie znajduje się zespół pałacowo - parkowy, położony  na zachód od Jeziora Żarnowskiego w  centrum miejscowości Prusewo. Dwór otoczony jest starym parkiem z częścią krajobrazową i ogrodem geometrycznym. Pałac zbudowany został dla rodziny Flissbachów na początku XX wieku. Pałac jest murowany z cegły, złożony z korpusu głównego i niższymi przylegającymi skrzydłami.

W Paraszkowie znajduję się XIX wieczny dwór otoczony parkiem i stawami. Dwór został zbudowany dla rodziny Koziczkowskich.

W miejscowości Dębki  znajduje się dawna chata rybacka z XVIII wieku.
Warte odwiedzenia jest kościół pw. Matki Boskiej Gromnicznej w Tyłowie.  Kościół jednonawowy  wraz z drewnianą dzwonnicą  zbudowano w 1755 roku.
W Wierzchucinie  znajduję się neogotycki kościół zbudowany w 1882 roku.