Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.

ZNAJDŹ NOCLEG NA POMORZU

MIEJSCOWOŚCI NA POMORZU

Hel - wypoczynek na Półwyspie Helskim

Hel – Miasto otoczone wodami Bałtyku z trzech stron, położone na Półwyspie Helskim co sprawia idealne miejsce na spędzenie urlopu. Jest najbardziej morskim z polskich miast.

Wszystkie artykuły »

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

Nadmorski Park Narodowy

Nadmorski Park Narodowy – Park został utworzony w 1978 roku na powierzchni 18 804 ha. Park obejmuje wybrzeże od Białogóry po Półwysep Helski i Zatokę Pucką.

Wszystkie artykuły »

Strona Główna » Miejscowości na Pomorzu - Mechowo i Groty Mechowskie

Mechowo i Groty Mechowskie

Mechowo -  miejscowość  kaszubska położona  w powiecie puckim na skraju Puszczy Darżlubskiej. Niebywałą atrakcją w miejscowości są Groty Mechowskie odkryte w 1818 roku. Jest to jedyna tego typu  jaskinia  sufozyjna w Polsce i Europie udostępniona do zwiedzania. Jaskinia Mechowska stanowi rzadki okaz formy, rzadko spotykany na tych terenach powstałych w czasach wczesnego zlodowacenia. Miejsce w którym powstały groty stanowi fragment rozcięcia erozyjnego, uformowanego w trakcie obniżania dolinnego, który przecina wysoczyznę morenową Kępy Starzyńskiej. Do jaskini prowadzą dwa wejścia. Strop jaskini zbudowany jest z piaskowca, ściany tworzy sypki piasek i słupy z piaskowca. W wielu miejscach występuję formy naciekowe, stalaktyty, które w części przyjmują częściowo kolor czerwony przez obecność żelaza w wodzie.

W miejscowości znajduje się także ryglowy kościół z 1742 roku w stylu barokowym, a także kilka domów o konstrukcji szkieletowej (ryglowej) z XIX wieku  z dworem z XVIII wieku.
Niedaleko Miechowa znajduje się rezerwat Darżlubskie Buki ze starodrzewiem bukowym.