Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
 |  Strona Główna | OFERTA -KWATERY PRYWATNE -Wybrzeże Zachodnio-Pomorskie

Kwatera U Bogdana - noclegi, Pomorze, Wapnica

KWATERY PRYWATNE  Wybrzeże Zachodnio-Pomorskie

72-500 Wapnica, ul. Mała 7c

Telefon  604-062-675
Dzwoniąc powołaj się na portal SlonecznePomorze.pl
Kontakt e-mail Wyślij zapytanie  Wyślij do znajomego Wyślij znajomemu

CHARAKTERYSTYKA:
wakacje, wczasy, wakacje nad jeziorem, wczasy nad morzem, noclegi nad morze, noclegi nad jeziorem, pokoje gościnne, pokoje nad jeziorem, pokoje nad morzem, Katera u Bogdana, Wapnica, Pomorze, wakacje na Pomorzu
Piktogramy
Aneks kuchenny Łazienka przy pokoju Plac zabaw Plac zabaw Parking Telewizja Wyzywienie

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO
cennik noclegów
 pokoje 2-osobowe od 40.00  zł do 45 zł za nocleg w zależności od sezonu

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

W otoczeniu krajobrazu Wolińskiego Parku Narodowego w cichej okolicy (las , jeziorko , ugory) oferuję pokoje z łazienką w nowym domu. 6 kilometrów do plaży.200m do jeziorka Turkusowego, szlaków turystycznych. 1000m do Wzgórza Zielonka skąd rozciąga się widok na Zalew Szczeciński i Zatokę Pomorską

Oferujemy Państwu:
  • pokoje 2 osobowe

Wyposażenie pokoi:
  • łazienka
  • aneks kuchenny

» DODATKOWE INFORMACJE «

Na terenie obiektu:
  • kuchnia do dyspozycji
  • miejsce na grilla
  • parking

» ATRAKCJE «

Trzęsacz
Był sobie kościół - gdy w XV w. postawiono w Trzęsaczu świątynię, jej mury od brzegu morza dzieliły bez mała 2 km. Z pewnością budowniczym i parafianom ta odległość wydawała się całkowicie bezpieczną. Nie docenili niszczącej siły morskiego żywiołu. 300 lat później, w połowie XVIII w. brzeg przysunął się do kościoła na niewiele ponad 50 m. W 1850 r. pomiędzy klifem a ścianami świątyni pozostało zaledwie 5 m! Ostatnią mszę odprawiono w Trzęsaczu w sierpniu 1874 r., po czym ewakuowano wyposażenie i zamknięto kościół. Pierwszy fragment murów runął podmyty falami Bałtyku w 1901 r. Kolejne silne sztormy porywały stopniowo fragmenty pechowego zabytku.

Dziwnów - w latach 20. XIX w. w Dziwnowie powstało kąpielisko morskie. Aż do początku XX w. Divenow należał do najpopularniejszych kurortów nad Bałtykiem. Jego rozwój został zahamowany przez katastrofalny sztorm, który zniszczył nadmorskie promenady, a nawet stojące w pobliżu brzegu eleganckie budynki.
Pensjonaty z ogrodami (pocz. XX w.)
Stary park zdrojowy.
Most zwodzony - na wyspę Wolin ze stałego lądu można dostać się tylko przez cztery mosty. Trzy z nich zbudowano w samym Wolinie. Może trochę dziwić, ale czwarty most, na Dziwnie w Dziwnowie, choć wygląda na zabytkowy, nie pochodzi sprzed 1945 r. Dawniej w tym miejscu funkcjonowała przeprawa promowa. Zwodzony most, który wzbudza zainteresowanie turystów, postawiono w latach 50. XX w. Jego stalowe przęsło wędruje ku górze, by mogły przepłynąć powracające lub wychodzące z portu jachty, kutry czy wycieczkowe statki "Korsarz" i "Wiking" wypełnione urlopowiczami, dla których ten słynny most to nie lada atrakcja. Nie pamięta on II wojny światowej, ale w wojnie wziął udział. Wprawdzie na niby, ale jednak po brawurowej akcji został opanowany przez dzielną załogę czołgu 102 w jednym z odcinków serialu pt. "Czterej pancerni i pies".

Międzyzdroje
Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego mieści się w nowoczesnym kompleksie obiektów - Centrum Edukacyjno-Muzealnym Wolińskiego Parku Narodowego, przy ul. Niepodległości 3. Budowla uzyskała nagrodę Ministra Administracji za oryginalną architekturę.
W pięciu salach wystawienniczych warto zobaczyć zaprezentowane w nowoczesnej oprawie plastycznej bogate zbiory flory, fauny oraz przyrody nieożywionej charakterystycznej przede wszystkim dla regionu wolińskiego. Na uwagę zasługują realistyczne dioramy przedstawiające zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Godne polecenia są kolekcje: ptactwa wstecznej delty Świny (w tym największy w Polsce zbiór batalionów), ssaków leśnych, a także zwierząt wodnych ekosystemów parku. Warto przyjrzeć się też wyjątkowym okazom bursztynu, z repliką rekordowej bryły o wadze ponad 9 kg! Nie wypada pominąć wypchanej rodziny żubrów czy gablot prezentujących różnorodność świata owadów (na czele z pięknymi okazami motyli).
Molo - jedną z największych atrakcji plaży w Międzyzdrojach jest molo, o długości 395 m. Wejścia na nie strzegą dwie zabytkowe wieżyczki. Molo powstało na początku XX w. Od tamtego czasu konstrukcja była wielokrotnie niszczona przez wzburzone wody Bałtyku.
Plaża - niewątpliwie największą atrakcją turystyczną Międzyzdrojów jest piękna, piaszczysta plaża. Stojąc na niej, z twarzą zwróconą ku morzu, można zobaczyć po prawej stronie Świnoujście, a po lewej (za uzdrowiskiem) wysoki, malowniczy klif z kulminacjami: Kawczą Górą, Białą Górą i wzgórzem Gosań (93 m n.p.m.) - najwyższym punktem polskiego wybrzeża.
Miasto Gwiazd - wielką atrakcją turystyczną Międzyzdrojów jest Promenada Gwiazd z odciśniętymi w mosiądzu dłońmi wybitnych artystów filmu  i teatru. Od 1996 r. w Międzyzdrojach organizowany był Festiwal Gwiazd. Co roku w lipcu przyjeżdżali tu aktorzy, by swą obecnością uświetnić licznie organizowane pokazy filmowe, spektakle teatralne, wystawy malarstwa, fotografii, spotkania literackie, recitale i koncerty. Co roku też na Promenadzie przybywało dłoni Wybitnych.
Kawcza Góra (61 m n.p.m.) to doskonały punkt widokowy na Zatokę Pomorską znajdujący się we wschodniej części miasta. Górę porastają m.in. dorodne okazy bluszczu leśnego. Na jej szczycie ustawiono dwa głazy upamiętniające zjazdy leśników: Zjazd Leśników Niemieckich z 1892 r. i Zjazd Polskiego Towarzystwa Leśnego z 1992 r.

» MAPA «

© Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim należącym do ogłoszeniodawcy i zostały umieszczone przez ogłoszeniodawcę lub za jego zgodą.
Kopiowanie wszelkich informacji bez zgody Portalu Turystycznego SlonecznePomorze.pl jest zabronione.

UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.