Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
 |  Strona Główna | OFERTA -OŚRODKI WYPOCZYNKOWE -Pomorze Środkowe

Ośrodek wczasowy Dagmor - Ustka, Pomorze, noclegi

OŚRODKI WYPOCZYNKOWE  Pomorze Środkowe

76-270 Ustka , ul. Storczykowa 6

Telefon  507-721-855, tel/fax (59)-814-99-30
Dzwoniąc powołaj się na portal SlonecznePomorze.pl
Kontakt e-mail Wyślij zapytanie  Wyślij do znajomego Wyślij znajomemu
www http://dagmor.pl

CHARAKTERYSTYKA:
wczasy, wakacje, noclegi, Ustka, Pomorze, morze Bałtyckie, wypoczynek, ośrodek wczasowy, wczasy nad morzem, wakacje na Pomorzu, noclegi w Ustce
Piktogramy
łącze internetowe Łazienka przy pokoju Plac zabaw Parking Telewizja

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO
ceny ustalamy telefonicznie

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

Ośrodek Wczasowy Dagmor
Przedstawiamy Państwu Ośrodek Wczasowy "Dagmor", który znajduje się w malowniczej, nadmorskiej miejscowości Ustka. Unikalny mikroklimat, dobre położenie w niedalekiej odległości od lasu stanowią wymarzone warunki dla wypoczynku.
Specjalizujemy się w organizacji Zielonych Szkół, kolonii, obozów sportowych, wczasów indywidualnych lub zorganizowanych, wczasów integracyjnych i motywacyjnych, szkoleń, konferencji, przyjęć okolicznościowych.
Do dyspozycji gości oddajemy 75 miejsc noclegowych w pokojach 2,3,4 i 5 osobowych o wysokim standardzie
z pełnym węzłem sanitarnym i TV, większość pokoi z balkonami. Na terenie ośrodka bezprzewodowy Internet.

Dodatkowo do dyspozycji gości:
Jadalnia, Sala konferencyjna z nagłośnieniem i sprzętem TV, Parking, Plac zabaw, Boisko do gry w piłkę nożną, Miejsce do grillowania.

» DODATKOWE INFORMACJE «

Przedsiębiorstwo Turystyczne Dagmor znajduje się po zachodniej części Ustki.Tutaj również zlokalizowane są dwa Ośrodki Wczasowe przy ulicy Storczykowej i Zubrzyckiego. Do dyspozycji gości oddajemy 37 pokoi 2,3,4 i 5 osobowych z pełnym wyposażeniem i pełnym węzłem sanitarnym, dodatkowo w każdym z pokoi Internet i TV-SAT.
Na terenie naszych obiektów znajduje się boisko do piłki nożnej a także plac zabaw dla dzieci. Nie brakuje tu również atrakcji dla miłośników grillowania. Posiadamy dwie sale konferencyjne wyposażone w sprzęt nagłośnieniowy
i audiowizualny dzięki której nasze Ośrodki są idealnym miejscem dla różnego typu spotkań biznesowych, wykładów
i warsztatów szkoleniowych.
Specjalizujemy się w organizowaniu Zielonych Szkół, kolonii letnich, zimowisk oraz obozów sportowych.

Ośrodki szkoleniowe

 • 2 sale konferencyjne na 30 osób,
 • pełne wyposażenie - sprzęt audiowizualny i nagłośnieniowy;

Ośrodki wczasowe - wczasy bursztynowe

 • zbieranie, obrabianie bursztynu,
 • szlifowanie grudek pod okiem doświadczonych specjalistów,
 • poznawanie historii bursztynu i jego właściwości leczniczych,
 • zwiedzanie Galerii Bursztynowej w Słupsku;

Ośrodki kolonijne i ośrodki dla "Zielonych szkół"

 • teren rekreacyjny,
 • ciekawy program i fachowa opieka,
 • spływy kajakowe,
 • wyprawy w plener,
 • organizacja obozów sportowych - letnich i zimowych, zimowiska;

Wczasy nad morzem

 • Oferujemy wypoczynek dla osób indywidualnych jak również dla grup zorganizowanych.
 • Dysponujemy komfortowymi pokojami 2,3,4,5 osobowymi wszystkie z łazienkami oraz TV. Na miejscu mają Państwo możliwość wyżywienia. Niedaleka odległość od lasu w cichej i spokojnej dzielnicy to wymarzone warunki do wypoczynku.
 • Na terenie ośrodków znajduje się boisko do gry w piłkę nożną gdzie również mogą się odbywać zajęcia rekreacyjno-sportowe, letnia świetlica ze stołem do ping –ponga oraz plac zabaw dla małych dzieci.
 • Dla grup zorganizowanych powyżej 30 osób w cenie organizujemy Biesiadę u gospodarza- grillowanie z beczką piwa.


Możemy odpłatnie na życzenie klienta zorganizować wiele atrakcyjnych imprez:


 • Wyjazd do Parku Wodnego.
 • Prelekcje w Centrum Edukacji Ekologicznej.
 • Wypożyczanie rowerów.
 • Lekcja pszczelarstwa - wycieczka do zagrody agroturystycznej znajdującej się w „Krainie w kratę ”. Pogadanka
 • o pszczołach i pracy w pasiece.
 • Zagroda Albrechta to wycieczka do Swołowa jednej z najciekawszych historycznie wsi na Pomorzu, uznanej za Europejską Wieś Dziedzictwa Kulturowego. Zagroda Albrechta odwzorowuje dawną zabudowę pomorskich zagród chłopskich.
 • Rejs statkiem po morzu.
 • Wycieczka do Trójmiasta.
 • Nordic Walking.
 • Rejsy na połów dorsza.
 • Uroczysta kolacja - przyjęcie, bankiet.

» ATRAKCJE «

Rekreacja

Ćwiczenia przeznaczone dla osób które chcą zadbać o swoją sylwetkę oraz zredukować wagę.

Pozbycie się nadwagi jest procesem niezwykle trudnym oraz wymaga zaangażowania i silnej woli. Znacznie łatwiej jest wspomagać ten proces gdy znajdzie się ktoś kto będzie nas wspierał i pomagał w tych zmaganiach.

Proponujemy Państwu ćwiczenia dzięki którym przyjemnie pozbędziecie się zbędnych kalorii. Odpowiednio dobrane posiłki oraz ćwiczenia sprawią, że szybko zobaczą i odczują Państwo efekty swojej pracy. Spalanie kalorii, wzmacnianie swego ciała w połączniu z wypoczynkiem sprawia zadowolenie i wzrost samooceny.

Kiedy nasza waga zaczyna być zbyt duża w stosunku do wzrostu i budowy ciała lub jeśli w pewnych miejscach zaczynamy zauważać zwiększoną tkankę tłuszczową podejmujemy kroki w celu odchudzenia. Najczęściej poszukujemy cudownej diety, która to nie przynosi żadnego rezultatu. Najskuteczniejszym i najszybszym sposobem zgubienia zbędnego tłuszczu jest połączenie dużej ilości wysiłku fizycznego ze zmniejszeniem ilości spożywanego pożywienia.

Przy intensywnych ćwiczeniach fizycznych powinniśmy starać się odżywiać racjonalnie: chude, nie smażone mięso, ryby, mało sosów, dużo warzyw i owoców, a także dbać o odpowiednie nawadniane organizmu.

Aktywny wypoczynek - Nordic Walking

Nordic Walking - to forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. Wymyślone w Finlandii przez specjalistów ze świata sportu i medycyny w 1997 roku. Nordic Walking to połączenie regularnego, prawidłowego marszu z techniką odpychania się od podłoża za pomocą wysokiej jakości kijków, specjalnie zaprojektowanych do tej aktywności ruchowej, których umiejętne używanie angażuje górną połowę naszego tułowia podczas energicznego spaceru. Treningi w grupie dodają motywacji i umożliwiają nawiązywanie kontaktów towarzyskich podczas naprawdę dobrej zabawy.

Zalety Nordic Walking:
- usprawnia układ sercowo-naczyniowy,
- wzmacnia niemal wszystkie mięśnie (90%),zwłaszcza górnej połowy ciała,
- spala efektywnie kalorie (od 25 do 46%)- odchudzanie i budowanie masy mięśniowej,
- odciąża stawy i rozluźnia napięcia mięśniowe w okolicach obręczy barkowej i górnej części kręgosłupa,
- jest bezpieczny, stosunkowo łatwy dla osób początkujących,
- stanowi świetną zabawę i jest "bardzo towarzyski",
- można spacerować z kijkami w dowolnym miejscu, najlepiej w lesie, w górach, na plaży, w parku.
Nordic Walking jest całoroczną aktywnością ruchową.


Zabytki

 • Kościół św. Jana Chrzciciela i św. Mikołaja w Ustce – skwer (cmentarz przykościelny) bo sam kościół został rozebrany w 1889
 • kościół pw. Najświętszego Zbawiciela wybudowany został w latach 1885-1888, w stylu neogotyckim, wzniesiony pierwotnie za wsią, na pustej wydmie, we wnętrzu świątyni na uwagę zasługują:
- protestanckie empory
- krucyfiks z 1752 (przeniesiony ze starego kościóła pw. św. Mikołaja)
- witraż z wyobrażeniem Chrystusa ratującego św. Piotra z morskich fal (dzieło nowoczesne)
- organy z manufaktury Völknera w Duninowie
- dwa XVII-wieczne obrazy – na pierwszym przedstawiono rodzinę Kalffów u stóp Chrystusowego Krzyża (ufundowany w intencji duszy syna tej rodziny, który zginął na morzu w 1674), drugi zaś przedstawia Ukrzyżowanie (ufundowany w 1652)
 • domki rybackie i kamieniczki z XIX/XX wieku
 • Warownia w ujściu Słupi znana jako Zaułek Kapitański
 • Port Ustka – niewielka przystań (żeglarstwo) morska w ujściu rzeki Słupi, mająca charakter portu. Ów port morski posiada wszystkie rodzaje konstrukcji dla obsługi statków o niewielkich wymiarach.
 • miejsce po kościele pw. św. Mikołaja stojącym w tym miejscu w latach 1356-1889, mały plac otoczony jest kamienicami, które niegdyś należały do kapitanów statków (stąd nazwa Kapitański Zaułek), w miejscu dawnego kościoła, który prawdopodobnie pełnił również funkcję latarni morskiej położono kamień młyński, rosną tu również stare lipy
 • latarnia morska w Ustce wybudowana w 1892 z czerwonej cegły u nasady wschodniego falochronu, posiada ośmiokątną wieżę o wysokości 21,5 m, wysyła światło na odległość prawie 30 km, zastąpiła światło latarni wciąganej od 1871 na maszt stacji pilotów

Port Ustka - falochron wcinający się w morze na około 100 m, w Ustce istnieje również tzw. III molo będące pozostałością po niedokończonych planach niemieckich sprzed II wojny światowej, kiedy to miano utworzyć z miasta drugą Gdynię, między trzecim molem a dzisiejszym portem planowano powstanie dwóch basenów dla wielkich statków

Dzielnica willowa usytuowana zaraz za promenadą i rozciągająca się w głąb śródmieścia, na uwagę zasługują:
- willa Red z 1890, styl wilhelmański, z wysoką wieżą i tarasem widokowym
- Dom Pracy Twórczej z 1890, styl szwajcarski, o konstrukcji ryglowej z czterokondygnacyjną wieżą Baza Ratowników Morskich
- tzw. czerwona szopa, powstała w 1867 ze względu na ówczesne liczne wypadki statków, zwłaszcza w rejonie Ustki, budynek wieńczy godło ratownicze – maltański krzyż

Zakład Przyrodoleczniczy zbudowany w 1912 w celu leczenia chorób układu oddechowego, układu krążenia, przemiany materii i reumatyzmu; budynek wzniesiono w miejscu gdzie w 1877 zbudowano pierwsze usteckie łazienki parowe, do łazienek tłoczono morską wodę, którą podgrzewano i wykorzystywano do kąpieli leczniczych
Promenada nadmorska - jej historia sięga 1875, kiedy założono tu park z alejami spacerowymi, w spacerach i śniadaniach na promenadzie lubował się książę Otto von Bismarck; obecnie ustecka promenada poddawana jest rewitalizacji

Pomniki i miejsca pamięci narodowej

 • pomnik Fryderyka Chopina w parku nadmorskim, przedstawia postać kompozytora kierującego się w stronę morza. Odsłonięty został 23 czerwca 1979, jego autorką jest Ludwika Nitschowa (twórczyni warszawskiej syrenki)
 • "Umierający wojownik" pomnik autorstwa Josefa Thoraka ku czci 76 mieszkańców Ustki poległych w czasie I wojny światowej, odsłonięty 22 stycznia 1922, przedstawia nagiego, upadającego, rannego wojownika dźwigającego tarczę, na której po raz pierwszy uwieczniono herb Ustki
 • pomnik matki czekającej na powrót syna z morza. Został odsłonięty w 2002 roku pomiędzy Latarnią Nadmorską a Kapitanatem Portu w Ustce, przedstawia kobietę zwróconą twarzą do portu.
 • pomnik Św Jana Nepomucena na wschodnim falochronie, w miejscu gdzie wcześniej stało urządzenie do wysyłania sygnałów dźwiękowych w czasie mgły.

» MAPA «

© Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim należącym do ogłoszeniodawcy i zostały umieszczone przez ogłoszeniodawcę lub za jego zgodą.
Kopiowanie wszelkich informacji bez zgody Portalu Turystycznego SlonecznePomorze.pl jest zabronione.

UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.