Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
 |  Strona Główna | OFERTA -OŚRODKI WYPOCZYNKOWE -Pomorze Środkowe

Ośrodek Wypoczynkowy O.W. Krzysztof - Łeba, noclegi

OŚRODKI WYPOCZYNKOWE  Pomorze Środkowe

84-360 Łeba, ul. Turystyczna 17

Telefon  509-752-214, (59)-866-21-41
Dzwoniąc powołaj się na portal SlonecznePomorze.pl
Kontakt e-mail olcialeba@o2.pl
www http://www.krzysztof.nadmorzem.com/

CHARAKTERYSTYKA:
ośrodek wypoczynkowy Łeba, pokoje, noclegi, wakacje, urlop, Łeba, morze, Bałtyk, wolne pokoje, noclegi nad morzem, morze Bałtyckie, pokoje w Łebie, wakacje nad morzem, urlop nad morzem
Piktogramy
Aneks kuchenny Łazienka przy pokoju Plac zabaw Parking Telewizja

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO
CENNIK
OD 1 LIPCA DO 31 SIERPNIA
 domek 6 osobowy 330.00  zł/doba
 domek 5 osobowy 300.00  zł/doba
OD 1 MAJA DO 30 CZERWCA | OD 1 WRZEŚNIA DO 30 WRZEŚNIA
 domek 6 osobowy 45.00  zł/doba
 domek 5 osobowy 45.00  zł/doba

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

Camping usytuowany jest w odległości 300m od morza oraz sąsiadujący z pięknym lasem.

Domki 6 osobowe wyposażone są w:
 • 3 pokoje
 • kuchnię
 • łazienkę
 • telewizor

Domki 5 osobowe wyposażone są w:
 • 3 pokoje,aneks kuchenny
 • łazienkę,telewizor

Domki 4 osobowe wyposażone w:
 • 2pomieszczenia z kuchnią
 • bez łazienki(wspólne na placu)

Posiadamy:
 • plac zabaw
 • grill
 • 2 świetlice
 • teren ogrodzony z parkingiem

» DODATKOWE INFORMACJE «

Świetlice wyposażone są w:
 • cymbergaja
 • ping-ponga
 • bilard
 • lotki

Plac zabaw posiadający:
 • piaskownice
 • huśtawki
 • zjeżdżalnie
 • wspinaczki
 • karuzela

Duży plac dla zabawy dzieci.


Duży zadaszony grill oraz małe grille przenośne dla każdego.

Ośrodek Wypoczynkowy jest usytuowany w odległości 300m od morza, 200m od portu jachtowego, 300m do dworca PKP i PKS i 400 m do centrum.

W odległości 100m znajdują się:
 • bary
 • restauracje
 • pizzerie
 • sklep spożywczy
 • dyskoteki
 • smażalnie

» ATRAKCJE «

ATRAKCJE TURYSTYCZNE:
PLAŻE - Łeba jest miastem posiadającym szerokie, piękne, piaszczyste plaże. Ich walory doceniają turyści wygrzewający się w promieniach nadmorskiego słońca.
REJSY WYCIECZKOWE I WĘDKARSKIE - Łeba to stara osada rybacka, a tradycja połowu ryb kultywowana jest do dzisiaj. Obok profesjonalnych kutrów stacjonują tu statki wycieczkowe, co szczególnie przypadnie do gustu amatorom wędkarstwa. W sezonie letnim stateczki odpływają bardzo często. Przejażdżka taka pozwala spojrzeć na plażowiczów z zupełnie innej perspektywy. Zakochanym w świecie głębin morskich proponujemy rejsy połączone z nurkowaniem.
PORT JACHTOWY - MARINA - otwarty został w 1998 roku i może przyjąć 120 jednostek. Pełna infrastruktura portowa dla łodzi żaglowych do 18m oraz motorowych do 24m: przyłącze wody, energii elektrycznej, odbiór nieczystości, dostawy paliwa i wody pitnej, ładowanie akumulatorów, ogólnodostępne urządzenia sanitarne, sklep żeglarski. Głębokość basenu to 2,5-3,5m.
NAJSTARSZY DOM W ŁEBIE - stoi przy ulicy Kościuszki 86 (dawnej Hauptstrasse 18). Zbudowany wysiłkiem kupca Johanna G. Mampe. Na frontowej belce odczytać możemy niezatarty jeszcze łacińskie zdanie, którego treść w całości, w tłumaczeniu brzmi: "Bóg jest moim obrońcą i wspomożycielem. Panie, nie opuszczę Cię, Ty mnie przecież błogosławisz. Johann Mampe" 18 lipca 1723 r.
ZABYTKOWY KOŚCIÓŁ - znajduje się na terenach starej Łeby i jedyną pozostałością po nim są mury. Patron kaplicy - Św.Mikołaj - czuwał nad łebskimi rybakami i żeglarzami. Dzisiejsza budowla powstała z elementów rozebranego kościoła zasypanego ostatecznie przez ruchome wydmy w 1570r. Warto do niego zajrzeć, aby zerknąć na namalowany przez Maxa Pechsteina - ekspresjonista, przedstawiciel niemieckiej bohemy początku XX w. - obraz przedstawiający Matkę Boską. Znajdziemy go w prezbiterium na lewo od ołtarza.
HOTEL NEPTUN - unikalna na polskim wybrzeżu budowla postawiona w 1905 r. przypominająca swym wyglądem średniowieczny zamek pełniła w przeszłości funkcję domu zdrowotnego. Tajemniczości i powagi dodaje świetne usytuowanie budynku - na skarpie wydmy, tuż przy morzu. Tereny hotelu dostępne są dla zwiedzających. Dzisiaj znajduje się tu luksusowy hotel.
FALOCHRON I KRZYŻ NAWIGACYJNY - powstały w 2000 roku falochron sprawia, że wejście do portu jest dużo bezpieczniejsze. Jest to ciekawe trasa spacerowa, którą wieńczy 16-metrowa metalowa konstrukcja krzyża, będąca wyrazem pamięci o wszystkich marynarzach, rybakach i żeglarzach, którzy nigdy nie wrócili.
BOWLING PUB VENTUS ul. Tysiąclecia 4 , vis a vis hali sportowej , to miejsce , gdzie można aktywnie spędzić czas wolny na grze w kręgle.  2-torowa kręgielnia, miła, kameralna atmosfera, muzyka i bar; Bowling dotarł do Polski kilka lat temu i z roku na rok staje się coraz popularniejszą grą. Głównie dlatego, że jest to forma rozrywki, w której uczestniczyć mogą całe rodziny; grają w bowling nawet kilkuletnie dzieci.
QUADY, SKUTERY WODNE - rejs na tzw."Bananie " i  "Speed Boat", czyli  przejażdżka  po morzu z prędkością 120 km/h  to atrakcje, które czekają na  amatorów mocnych wrażeń. Na plaży  na najmłodszych wczasowiczów  czekają  trampoliny i dmuchane zjeżdżalnie ;
BIBLIOTEKA MIEJSKA - ul. 11 listopada 5a Organizator wielu ciekawych imprez kulturalnych, takich jak: kabarety, spotkania autorskie,  malarskie, warsztaty rzeźby i inne. Stałą ekspozycją jest wystawa pt. "Łeba w starej fotografii" i "Świerkowa Tratwa" replika tratwy, na której w 1957 r.  Andrzej Urbańczyk rekordzista samotnej żeglugi wypłynął do Szwecji ;
KOŚCIÓŁEK RYBACKI POD WEZWANIEM NMP z roku 1683,   ul. Powstańców Warszawy 28 Gdy przeniesiono miasto w miejsce obecne , w roku 1590 , wybudowano mu kapliczkę, która spłonęła w roku 1582, a na jej miejscu wybudowano istniejący do dziś kościół .Wewnątrz znajduje się obraz Maxa Pachsteina , namalowany na prześcieradle, farbami używanymi przez rybaków do naprawy łodzi. Przedstawia Maryję stojącą na kuli ziemskiej, zanurzonej w morskich falach.
WIEŻA KOŚCIELNA o długości 42 m  przy Parafii  pod wezwaniem  Św. Jakuba Apostoła,  ul. Łąkowa  przy obwodnicy miasta
FESTIWAL POMUCHLA -  impreza jest  konkursem kulinarnym na potrawy z dorsza, co roku gromadzi wielu uczestników. Biorą w nich udział m.in.: restauratorzy, hotelarze, właściciele smażalni, szkoły, rodziny rybackie, stowarzyszenia z Łeby. Głównym gościem i jurorem konkursu jest  znany mistrz kuchni Pascal Brodnicki.
FIGURKA SREBRNEGO POMUCHLA - srebrnego pomuchla  wymieniają najdawniejsze zapiski dotyczące kościoła Starej Łeby, tą figurą witano i żegnano dostojników kościelnych, żeglarzy i rybaków, stał się  symbolem ich życia. 6 czerwca 1999 r. łebscy rybacy ofiarowali Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II srebrnego dorsza. Ku pamięci tego daru replika srebrnego dorsza znalazła miejsce w  kościele NMP .
MINI ZOO I OGRÓD ORNITOLOGICZNY - ul. Kolonijna,  eksponują okazy roślinnego i zwierzęcego środowiska , ponad 100 gatunków ptaków z całego świata.  Czynne od V do IX ; tel.503 097 354
WYSTAWA MOTYLI -  zobaczyć można  najcenniejsze, najładniejsze i najciekawsze motyle i owady z całego świata, z opisem uwzględniającym ich najważniejsze cechy charakterystyczne. Więcej informacji o kolekcji na stronie www.muzeum motyli.pl  , wstęp wolny.
KINO RYBAK - ul. Morska 1 .czynne codziennie oferujące ciekawy repertuar, zadowalający każdą grupę wiekową;
LUNAPARK KRASNAL (ul. Wspólna) i WESOŁE MIASTECZKO (przy porcie rybackim) - to teren, na którym zgromadzone są  karuzele,  kolejka górska, beczka śmiechu, zjeżdżalnie, huśtawki, strzelnice, symulatory ruchu, zamek strachów i inne urządzenia służące rozrywce. Program parku rozrywki uzupełniony jest w punkt z upominkami i małą gastronomią. Obydwa parki gwarantują dobrą zabawę.
STADNINA KONI w Nowęcinie - w ofercie nauka jazdy konnej  w dyscyplinie skokowej i ujeżdżania,  przejazd bryczką , wycieczki w plener, turnieje ;
DĄB - W roku 2000, z okazji 25 rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II, mieszkańcy Łeby posadzili w parku im. Jana Pawła II 25-letni dąb
HALA SPORTOWA (ul.Tysiąclecia)  - jest to pełnowymiarowa hala sportowa z płytą boiska 24 x 45m z pełnym zapleczem sanitarnym i siłownią .  Trybuny oferują 300 miejsc. W bliskim sąsiedztwie hali sportowej  znajduje się  nowy  kompleks sportowy  wybudowany  w ramach Programu "Moje boisko - ORLIK 2012".
PROMENADA - wzdłuż portu rybackiego to  doskonałe miejsce spacerowe , w pobliżu  znajdują się charakterystyczne , niskie domki rybackie z XIX w. i punkty  gastronomii oferujące  kuchnie regionalną ,co wspaniale  podkreśla  atmosferę kurortu nadmorskiego . Przedłużając spacer można wybrać się na molo wschodnie o długości 192 m , mijając kapitanat portu spotykamy przeciwmgielny Historyczny dzwon, na dzwonie umieszczono wizerunek św.Mikołaja i Jakuba - patronów ludzi morza ;
SKWER RYBAKA -  wszystkie drogi prowadzą do parku, szczególnego miejsca w Łebie, gdzie odbywają się imprezy plenerowe , koncerty , gromadzą się artyści , grajkowie, możemy tam zamówić portret czy karykaturę , zrobić tatuaż i zapleść warkoczyki . Atrakcją parku jest także skrzynia czasu zakopana w 2004 r . znajdują się w niej przedmioty i dokumenty z naszych czasów , które zostaną odkopane po stu latach .
CZARNY STAWEK (nazywany również łabędzim stawkiem) - Czarny - od cienia  kory rosnących wokół sosen. Łabędzi - ze względu na odwiedzające to miejsce od lat rodziny łabędzie.  Doskonałe miejsce na spacer, przechodząc przez  drewniany mostek mamy widok na rosnącą wokół roślinność  i  gniazdujące tam ptactwo.
WYRZUTNIA RAKIET - napotykamy na nią w połowie drogi na wydmy . Jest to tajny  niemiecki poligon z 1940 roku. Miejsce to wybrano ze względu na słabe zaludnienie oraz sporą odległość od wojsk alianckich. Był to poligon doświadczalny, na którym testowano rakiety i przeprowadzano próby różnego rodzaju  bomb , które zrzucano przeważnie na jez. Łebsko.  Większość budowli poligonu wysadzono w powietrze, przed wkroczeniem na te tereny wojsk radzieckich.  Przetrwał jeden bunkier , w którym obecnie mieści się muzeum . Zwiedzający mogą obejrzeć w nim wystawę fotograficzną, stare dokumenty i plany poligonu. Większość eksponatów znajduje się  na zewnątrz, pod gołym niebem są to m.in.:  szkła pancerne z okien bunkrów , lej startowy dla rakiet , elementy broni i wojskowy motocykl, a także resztki polskich wyrzutni rakiet meteo. Przy muzeum czynny jest sklepik z pamiątkami i punkt małej gastronomii . Po zwiedzeniu poligonu mała wąska dróżka znajdująca się obok sklepiku zaprowadzi nas do wieży widokowej, z  zachwycającą panoramą na  morze, wydmy i jezioro.

» MAPA «

© Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim należącym do ogłoszeniodawcy i zostały umieszczone przez ogłoszeniodawcę lub za jego zgodą.
Kopiowanie wszelkich informacji bez zgody Portalu Turystycznego SlonecznePomorze.pl jest zabronione.

UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.