Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
 |  Strona Główna | OFERTA -PENSJONATY -Półwysep Helski

Pensjonat Helios Hel

PENSJONATY  Półwysep Helski

84-150 Hel, ul. Lipowa 2

Telefon  58 6750113, 603359120
Dzwoniąc powołaj się na portal SlonecznePomorze.pl
Kontakt e-mail Wyślij zapytanie  Wyślij do znajomego Wyślij znajomemu
www http://www.helios.freehost.pl

CHARAKTERYSTYKA:
Hel, Pomorze, Półwysep Helski, urlop, wypoczynek, nocleg, morze, rejsy, noclegi na Pomorzu, noclegi nad morzem, wczasy nad morzem, wakacje nad morzem, pensjonaty nad morzem, noclegi w Helu, pensjonaty w Helu, pokoje do wynajęcia w Helu, noclegi na Półwyspie Helskim, urlop nad morzem, pokoje do wynajęcia nad morzem, pensjonaty an Pomorzu
Piktogramy
Aneks kuchenny łącze internetowe Łazienka przy pokoju Parking Telewizja Zwierzęta w obiekcie

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO
Aktualny cennik od 15 czerwca do do 31 sierpnia
 pokój 2 osobowy 180.00  zł/doba
 pokój 3 osobowy 210.00  zł/doba
 studio 2 pokojowe 300.00  zł/doba
 apartament 350.00  zł/doba
Opłaty dodatkowe
 dopłata za osobę dodatkowa w pokoju 30.00  zł/doba
 opłata za pobyt psa, kota, inne zwierzątka 20.00  zł/doba
ZA NIEWYKORZYSTANE NOCLEGI WNIESIONYCH OPŁAT NIE ZWRACAMY.
Doba hotelowa zaczyna się o godz. 16:00 w dniu przyjazdu, kończy o godz. 11:00 w dniu wyjazdu.

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

Pensjonat usytuowany jest na końcu Półwyspu Helskiego w mieście Helu.
 
Doskonała lokalizacja:
 • 80m od plaży,
 • 150m od fokarium,
 • 400m od kortów i hali sportowej,
 • 500m od centrum,
 • 20m od ścieżki rowerowej.
 
Komfortowe wyposażenie pensjonatu, oryginalny wystrój wnętrz, galeria rzeźby i niepowtarzalny klimat sprzyja rozmowom przy świecach i dobrej kawie. Cisza, spokój, kameralna atmosfera i brak na terenie obiektu działalności rozrywkowej, to gwarancja udanego wypoczynku.
Zapraszamy do skorzystania z naszego pensjonatu przez cały rok. Każdy pokój jest inny, ma inną specyfikę i charakter. Ciepła aranżacja wnętrz sprawia, że nasi goście mogą czuć się jak u siebie w domu. Na najwyższej kondygnacji pokoje są z tak zwanymi "skosami".

Jako jeden z nielicznych pensjonatów w Helu posiadamy własny parking dla naszych gości. Duży taras wypoczynkowy o powierzchni 60 m na którym można przyjemnie spędzac wolne chwile. Rejsy motorówka i wypożyczalnia rowerów. Ponadto przy pensjonacje (20 m) rozpoczyna się ścieżka rowerowa, która biegnie nieprzerwanie przez cały Półwysep Helski ( 40 km) aż do Władysławowa. Również blisko, bo w odległości 350m, znajduje się hala sportowa z której można skorzystac oraz korty tenisowe. Jako jedyny pensjonat w Helu oferujemy naszym Gościom rejsy jachtem żaglowym i motorówką po Bałtyku. Rejsy odbywają się w okresie od późnej wiosny do późnej jesieni. Jacht nie jest czarterowany, a rejsy odbywają się wyłącznie pod dowództwem kapitana.

» DODATKOWE INFORMACJE «

ZASADY SKŁADANIA REZERWACJI obowiązujace tylko na sezon letni
 
W celu złożenia rezerwacji należy:
-  Podać nazwisko (na jakie będzie zarezerwowany pokój)
-  Podać rodzaj pokoju (standard, wielkość)
-  Podać ile osób będzie zamieszkiwało w pokoju
-  Podać datę przyjazdu
-  Podać datę wyjazdu
-  Jeżeli będzie potrzebny parking strzeżony (płatny)  należy  to  zaznaczyć.
 
Parkingu niestrzeżonego rezerwować nie trzeba.
 
Aby rezerwacja była ważna. Należy przesłać zadatek w wysokości  minimum 30% - na konto bankowe (przelewem bankowym) lub na adres pensjonatu  (przekazem pocztowym - w przypadku przekazu   prosimy o dopisanie na jego odwrocie daty przyjazdu i wyjazdu). Okres oczekiwania na zadatek lub potwierdzenie wysłania zadatku wysłane faxem wynosi 3 dni. Po tym okresie rezerwacja zostanie anulowana.
Informujemy, że w przypadku zgłoszenia rezygnacji z dokonanej rezerwacji w terminie do 14 dni
od daty przyjazdu zwracamy 50 % wpłaconej zadatku.
Nie wykorzystane noclegi (doby) w zarezerwowanym terminie nie podlegają  zwrotowi pieniędzy.


» ATRAKCJE «

Hel jest najatrakcyjniejszą miejscowością wypoczynkową na całym Półwyspie Helskim. Turyści odwiedzają nas przez cały rok.
Wśród takich atrakcji oferowanych gościom jak: duża hala sportowa z wyposażeniem i instruktorami, korty tenisowe, marina, ścieżki rowerowe, lasy i plaże - są również i takie:

 
 • Helskie fokarium - mieszczące się w Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego udostępnione do zwiedzania przez cały rok. Kompleks składa się z  budynku  dydaktyczno - laboratoryjnego, gdzie zlokalizowalizowano podręczne laboratorium,  podwodnego podglądu dużego basenu, wystawy poświęconej roli fok w ekosystemie Bałtyku.  Baseny hodowlane to kompleks trzech dużych zbiorników o głębokości:  l m,  2.5m oraz 3.5 metra. Uzupełniają je małe baseny - separatki dla wychowu młodych fok lub rehabilitacji chorych.  Od północno-wschodniej strony basenów znajdują się plaże dla fok.  Liczne stado fok, wystawy dotyczące życia morza oraz prelekcje zachęcają do częstych odwiedzin.
 • Stare latarnie morskie podkreślają nierozerwalny związek Helu z morzem. Prawdopodobnie funkcję latarni aż do 1647r. pełniła wieża helskiego kościoła. Dopiero po tej dacie zbudowano specjalną konstrukcję, która na przestrzeni wieków ulegała wielokrotnej przebudowie i wielu modernizacjom. Z galerii 40 metrowej, ceglanej, XIX wiecznej "helskiej blizy" można podziwiac Bałtyk, Zatokę Gdańska oraz Półwysep Helski.
 • Ogromna liczba obiektów militarnych (polskich i poniemieckich) skłania do zwiedzenia i poznawania ich tajemnic. Na szczególną uwagę zasługują: stanowisko baterii "greckiej" i "duńskiej", stanowiska baterii przeciwlotniczych, Bateria Cyplowa im Heliodora Laskowskiego oraz stanowiska najcięższej niemieckiej baterii nadbrzeżnej "Schleswig-Holstein"
 • Silnych i niepowtarzalnych wrażeń dostarcza zobaczenie w Helu sztormu. Potęga i piękno żywiołu - potrafią aachwycić każdego. Dla takich przeżyc warto odwiedzac nasze miasteczko przez cały rok.
 • Muzeum Rybołówstwa w byłym kościele ewangelickim, najstarszym zachowanym budynku w Helu, pochodzącym z XV wieku. Zobaczyć w nim można odchodzący świat rybackich tradycji, poznać dzieje Bałtyku, przeszłość Helu oraz nacieszyć oczy obrazami o tematyce morskiej. Ekspozycja Muzeum składa się z sześciu podstawowych działów:  " Dzieje rybołówstwa morskiego w Polsce" , " Warsztat szkutniczy"," Skansen ludowych typów łodzi rybackich","Sieciarnia"," Modele polskich statków rybackich"," Rybołówstwo w malarstwie polskim". Na zewnętrznym dziedzińcu muzeum zlokalizowana jest plenerowa wystawa tradycyjnych łodzi rybackich.
 • Po krótkim kursie dla płetwonurków, który można zrobic w czasie pobytu w Helu, otwierają się głębiny morza. Wraki statków  kojarzą nam się z awanturniczą historią  mórz południowych,  z nie odkrytymi skarbami piratów,  skrzyniami wypełnionymi złotem i duchami nieszczęsnych marynarzy pilnującymi drogocennego ładunku.  Okazuje się, że nasz rodzimy Bałtyk a szczególnie jego polskie wybrzeże okolic Helu jest miejscem gdzie znajduje się największa liczba zatopionych statków. Mimo że nurkowania na bałtyckich wrakach są coraz bardziej popularne wiele z nich nadal czeka na odkrycie, a pozostałe kryją w sobie wiele tajemnic. Wraki zawsze rozbudzały wyobraźnie bo za większością z nich kryje się jakaś niecodzienna historia i oto możemy stanąć z nią oko w oko. 

 

» MAPA «

© Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim należącym do ogłoszeniodawcy i zostały umieszczone przez ogłoszeniodawcę lub za jego zgodą.
Kopiowanie wszelkich informacji bez zgody Portalu Turystycznego SlonecznePomorze.pl jest zabronione.

UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.