Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
 |  Strona Główna | OFERTA -KWATERY PRYWATNE -Żuławy Wiślane

Helena Ścibor - Pokoje Gościnne - noclegi nad Zalewem Wiślanym

KWATERY PRYWATNE  Żuławy Wiślane

82-103 Stegna, ul. Północna 4

Telefon  (55)-247-85-80, 660-102-095
Dzwoniąc powołaj się na portal SlonecznePomorze.pl
Kontakt e-mail Wyślij zapytanie  Wyślij do znajomego Wyślij znajomemu
www http://www.scibor.nadmorzem.com

CHARAKTERYSTYKA:
pokoje gościnne, noclegi, Stegna, noclegi nad morzem, wakacje, pokoje na Pomorzu, noclegi na Pomorzu Gdańskim
Piktogramy
Aneks kuchenny Łazienka przy pokoju Plac zabaw Parking Telewizja

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO
cennik noclegów
 wynajęcie pokoju od 35.00  zł/osoba

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

Pokoje Gościnne w bezpośrednim sąsiedztwie lasu, blisko morza.

Oferujemy państwu pokoje:

  • dwuosobowe
  • trzyosobowe
  • czteroosobowe

Wszystkie posiadają własne łazienki. Pokój 3 osobowy z tarasem, 4 osobowy z balkonem.

» DODATKOWE INFORMACJE «

Na podwórzu znajduje się osłonięte miejsce do grillowania. Jest też ogród z piaskownicą i huśtawką dla dzieci. Posesja jest ogrodzona, z miejscami do parkowania. Odległość od morza - 1000 metrów. Cicha i zielona okolica.

» ATRAKCJE «

Stegna (niem. Steegen) – duża wieś o charakterze małomiasteczkowym w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie nowodworskim, w gminie Stegna. Położona na Żuławach Wiślanych, nad Zatoką Gdańską, w rejonie Mierzei Wiślanej. Wieś rybacka, kąpielisko morskie i lokalny węzeł drogowy (skrzyżowanie dróg wojewódzkich nr 501 i 502 ). W latach 1975-1998 miejscowość położona była w województwie elbląskim.
Miejscowość jest siedzibą gminy Stegna.

Historia Stegny
We wczesnym średniowieczu przebiegał w rejonie wsi szlak handlowy w kierunku dzisiejszego Kaliningradu. Pierwsza wzmianka o Stegnie pochodzi z 1432 r. Na terenie obecnej miejscowości znajdowały się wtedy dwie osady - jedna nad brzegiem morza, druga w okolicach kościoła. Pod koniec wojny trzynastoletniej, w roku 1465 przebywały tu delegacje: polska oraz krzyżacka, omawiające warunki II pokoju toruńskiego. Po I rozbiorze Polski Stegna została zaanektowana przez Prusy. W latach 1773-1918 Stegna podlegała administracji zaboru pruskiego, w 1919 znalazła się na terenie Wolnego Miasta Gdańska. 1 września 1939 została włączona do niemieckiej III Rzeszy. Wiosną 1945 roku Stegna znalazła się ponownie w Polsce.

Turystyka
Stegna posiada również wspaniały zabytek jakim jest Kościół parafialny pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa zbudowany w latach 1681 - 1683. Kościół z prezbiterium ceglanym i nawą konstrukcji szachulcowej znajduje się w centrum miejscowości. Na wieży znajduje się gałka z chorągiewką wietrzną na, której widnieje data 1682. We wnętrzu znajdują się unikalne podwieszone do stropu malowidła na płótnie oraz zabytkowe organy.

Jednak najważniejszym Atutem Stegny są szerokie piaszczyste plaże oraz duża liczba dni słonecznych w roku, w stosunku do innych miejscowości na polskim wybrzeżu. We wsi znajduje się dobrze rozwinięta baza noclegowa. Co roku w zabytkowym kościele odbywa się Międzynarodowy Festiwal Organowy organizowany przez Filharmonię Bałtycką im. Fryderyka Chopina w Gdańsku.

» MAPA «

© Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim należącym do ogłoszeniodawcy i zostały umieszczone przez ogłoszeniodawcę lub za jego zgodą.
Kopiowanie wszelkich informacji bez zgody Portalu Turystycznego SlonecznePomorze.pl jest zabronione.

UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.