Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
 |  Strona Główna | OFERTA -SPŁYWY KAJAKOWE -Pomorze Środkowe

Spływy kajakowe - Przechlewo, Pomorze Gdańskie

SPŁYWY KAJAKOWE  Pomorze Środkowe

77-320 Przechlewo, ul. Dworcowa 37

Telefon  kontakt mailowy
Dzwoniąc powołaj się na portal SlonecznePomorze.pl
Kontakt e-mail Wyślij zapytanie  Wyślij do znajomego Wyślij znajomemu

CHARAKTERYSTYKA:
spływy kajakowe, kajaki, Wieprza, spływy kajakowe Wieprza, w Czernicy, organizacja spływów kajakowych, wypożyczalnie sprzętu kajakowego, urlop, wypoczynek, wakacje, atrakcje na Pomorzu, Pomorze, Gwda, przystanie na Pomorzu, spływy kajakowe Wdą, Brda
Piktogramy

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

Spływy kajakowe w naszej rodzinie są pasją od wielu lat. Kilkuletnia praca pozwoliła nam zdobyć doświadczenie i umiejętności pracy w zespole.

Dzięki temu jesteśmy dobrze zorganizowani, otwarci i zawsze na czas. Możecie nam Państwo zaufać i mieć pewność, że wybór naszej firmy to trafny wybór.

Kajaki, które wypożyczamy są bezpieczne i wygodne. Lekkość i trwałość tego sprzętu, to jego główne zalety. Wykonany z trwałego polietylenu. Klienci odwiedzający nas własnymi pojazdami mają możliwość pozostawienia samochodów na terenie naszego parkingu wyposażonego w sanitariaty i pole biwakowe(wiaty) .

Przywozimy również zorganizowane grupy klientów z dworca PKS lub PKP na miejsce rozpoczęcia spływu. Najczęściej odwiedzamy dworzec w Gdańsku, Bydgoszczy, Złotowie, Słupsku, Chojnicach, Szczecinku, Człuchowie, Miastku, Bytowie, Kościerzynie, Koszalinie.

Każda osoba korzystająca z usług naszej firmy jest ubezpieczona już w cenie wynajmu kajaków.

Rzeki które obsługujemy :

 • Spływy rodzinne : Brda, Wda, Chocina, Zbrzyca, Czernica, Głomia, Spływy trudniejsze: Wieprza, Gwda, Słupia, Kuśnia i Ruda, Modra, Parsęta, Drawa, Łupawa, Piława

 • Spływy ekstremalne: Lipczynka, Pokrzywna, Radunia, Studnica, Kamionka

» DODATKOWE INFORMACJE «

Nasza oferta:
 • Dla klientów indywidualnych
 • Dla grup zorganizowanych
 • Dla Szkół , 
 • Studentów
 • Dla firm

Dodatkowo
 • sprzedajemy nowe kajaki polietylenowe,
 • kamizelki i wiosła
 • organizujemy spływy z wyżywieniem,
 • organizujemy imprezy,
 • obsługujemy firmy powyżej 100 osób
 • organizujemy noclegi
 • Każda osoba korzystająca z usług naszej firmy jest ubezpieczona już w cenie wynajmu kajaków.

» ATRAKCJE «

Gmina Przechlewo obejmuje powierzchnię 244 km2. Położona jest w pd.-zach. części woj. Pomorskiego na falistej równinie przeciętej doliną rzeki Brdy. Gminę zamieszkuje 6 300 osób, a jej teren podzielony jest na 33 wsie, z których utworzono 14 sołectw. Ludność gminy utrzymuje się głównie z rolnictwa, leśnictwa, rzemiosła, usług, handlu, rybactwa i turystyki. Większe zakłady to: zakłady mięsne, nadleśnictwo, zakłady drzewne, rozlewnia gazu i jednostki obsługi rolnictwa.

Dzisiejsze Przechlewo (ok. 3 tys. mieszkańców) to zasobna wieś sprawiająca wrażenie małego miasteczka. Posiada kilka okazałych, nowych obiektów użyteczności publicznej, jak: ośrodek zdrowia, przedszkole, szkołę, stadion i halę sportową, dworzec PKS, kanalizację wraz z oczyszczalnią ścieków i wysypiskiem śmieci. Dysponuje też pełnym, niezbędnym zapleczem usługowo-handlowym.

Ponad połowę powierzchni gminy Przechlewo zajmują lasy stanowiące zachodnią część Borów Tucholskich. W jej granicach znajdują się 33 jeziora oraz prawie 50-cio kilometrowy odcinek górnego biegu Brdy z kilkoma dopływami. Tutejsze lasy wraz z terenami przywodnymi są naturalnym siedliskiem rzadkich gatunków roślinności, zwierząt i ptactwa. Dla ich ochrony na terenie gminy utworzono 4 rezerwaty (bobry, kormorany, lobelie, bagna), 2 krajobrazy chronione oraz 7 pomników przyrody. Wiodą do nich liczne szlaki wędrowne i trasy rowerowe.

Te rozległe lasy, liczne akweny wodne, piękno i bogactwo przyrody, wspaniałe krajobrazy, czystość nieskażonego środowiska oraz rozwijająca się baza turystyczna są atutami gminy Przechlewo. Walory te czynią ją jednym z najbardziej uroczych zakątków Pojezierza Pomorskiego.

Dzięki zachowanym jeszcze enklawom dzikiej przyrody, miłośnicy ciszy i bezpośredniego kontaktu z naturą znajdują w tej okolicy idealne warunki do wypoczynku. Niezapomnianymi atrakcjami pobytu mogą być wycieczki piesze i rowerowe, wędkowanie, grzybobranie, polowania a nade wszystko spływy kajakowe jedynym w swoim rodzaju szlakiem Górnej Brdy.

Ofertę turystyczną uzupełniają organizowane w gminie liczne imprezy sportowe i rekreacyjno-kulturalne (np.: tradycyjne, letnie turnieje piłkarskie, zawody konne i lotniarskie, konkursy sygnałów łowieckich i psów dzikarzy, Noc Kupały, spartakiady wodniackie).

Gmina Przechlewo znana jest nie tylko z czystego środowiska ale również z wręcz modelowego rozwiązywania problemów ekologicznych. M. in. za to wyróżniona została w ogólnopolskim rankingu samorządów „Złota Setka 2002” oraz uznana laureatem prestiżowego konkursu „Nasza Gmina w Europie-2003”.

Zapraszając na wypoczynek do Przechlewa informujemy, że jest ono także zdobywcą głównej krajowej nagrody dla najlepszej wsi letniskowej w konkursie „Jabłońscy zapraszają Matysiaków”. 

» MAPA «

© Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim należącym do ogłoszeniodawcy i zostały umieszczone przez ogłoszeniodawcę lub za jego zgodą.
Kopiowanie wszelkich informacji bez zgody Portalu Turystycznego SlonecznePomorze.pl jest zabronione.

UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.